;

Резултати  конкурса „Путем маште“

који су расписали РЖД Интернешнел, СО Међународног фонда јединства православних народа и ”Светосавско звонце”.

ЗАПИСНИК

О раду жирија на оцењивању радова пристиглих на уметнички конкурс «Путем маште» који су расписали: Руска компанија „РЖД Интернешнл“, Српско одељење Међународног фонда јединства православних народа из Москве и Дечији православни часопис „Светосавско звонце“. Више

Нови Конкурс: ”Путем маште”

Српско одељење међународног фонда јединства православних народа и Светосавско звонце под покровитељством РЖД Интернешнл у оквиру пројекта „Воз жеља“ објављују стваралачки конкурс „Путем маште”.

Учесници конкурса могу да изразе своје виђење пријатељских односа и сарадње између Републике Србије и Руске Федерације, између осталог у области заједничког рада на модернизацији железничке инфраструктуре Србије, у формату стваралачког рада који се састоји из амблема (символа) и девизе (слогана). Више

Изабрани најбољи на Међународном Конкурсу: ”Језик моје мајке”

ЗАПИСНИК О РАДУ ЖИРИЈА НА ОЦЕЊИВАЊУ РАДОВА ПРИСТИГЛИХ НА КОНКУРС: ЈЕЗИК МОЈЕ МАЈКЕ
„СВЕТОСАВСКО ЗВОНЦЕ“ И СРПСКО ОДЕЉЕЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ ЈАВНОГ ФОНДА ЈЕДИНСТВА ПРАВОСЛАВНИХ НАРОДА (МJФЈПН)

Више

Резултати Конкурса укрштеница: „Непозната Русија”

ЗАПИСНИК
 
О раду жирија на оцењивању радова пристиглих на конкурс укрштеница
 НЕПОЗНАТА РУСИЈА”
који су расписали: Руска компанија „РЖД Интернешнл“, Српско одељење Међународног фонда јединства православних народа из Москве и Дечији православни часопис „Светосавско звонце“

Више

Путовање железницом: предели, лица, хоризонти

ЗАПИСНИК
О РАДУ ЖИРИЈА НА ОЦЕЊИВАЊУ РАДОВА
ПРИСТИГЛИХ НА ФОТО- КОНКУРС:
„ПУТОВАЊЕ ВОЗОМ: ЛИЦА, ПРЕДЕЛИ, ХОРИЗОНТИ“
КОЈИ ЈЕ РАСПИСАО „РЖД ИНТЕРНЕШНЕЛ“
у сарадњи са православним дечјим часописом
„СВЕТОСАВСКО ЗВОНЦЕ“
И
СРПСКИМ ОДЕЉЕЊЕМ МЕЂУНАРОДНОГ ЈАВНОГ ФОНДА ЈЕДИНСТВА ПРАВОСЛАВНИХ НАРОДА (МJФЈПН)

Председник жирија
1. Јана Балузина, РЖД Итернешнел
Чланови жирија:
2. Ирина Иванова Гњеткова саветник за културу Амбасаде Руске Федерације у Београду
4. Драган Лакићевић, књижевник, председник „Српске књижевне задруге“
6. Радмила Мишев, главни и одговорни уредник „Светосавског звонца“
7. Наталија Коцев, педагог, руководилац Српског одељења МЈФЈПН
8. ђакон Драган С. Танасијевић, интернационални мајстор фотографије
9. Драган Боснић, међународни мајстор фотографије
10. Наташа Јовановић, новинар
11. Татјана Тарасова Мирчевић, Српско одељење МЈФЈПН

 

 

Жири је заседао у сали Патријаршије, а са радом је почео у 13 часова.
Рад жирија је завршен у 16 часова

Прва номинација: -фотографија-
1. група 102 рада
2. група 95 радова
3. група 101 рад
———————————————————————–
СВЕГА: 298 радова

Друга номинација: фотографија са текстом
1. група 63 рада
2. група 42 рада
3. група 78 радова

СВЕГА: 183 рада

Трећа номинација: Фото колаж
1. група 18 радова
2. група 23 рада
3. група 5 радова
—————————————
СВЕГА: 46 радова

Укупно је на конкурс пристигло: 527 радова
НАГРАЂЕНИ ЗА ФОТОГРАФИЈУ
(НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА)

Прва група од 9–12 година

1. Прва награда:
Алекса Стојановић, 10 година
ОШ ”Јосиф Костић”
Лесковац

2. Друга награда
Емилија Трифуновић, 9 година
ОШ ”Момчило Живојиновић”
Младеновац

3. Трећа награда
Анђела Милојевић 11 година
ОШ,, Мајор Илић“ Кушићи,
32258 Кушићи

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ ( Прва група: номинација – фотографија)
Нина Тодоровић IV/2
ОШ „Николај Велимировић“
15 000 Шабац
Јелена Маричић,12 година
ОШ,, Милан Вучићевић Зверац“
32256 Братљево
Теодора Ђорђевић, 8 година
ОШ „Велизар Станковиц-Корчагин“
37204 Велики Шиљеговац, Крушевац
Јаков Зечевић, 12 година
ОШ „Мирослав Антић“,
Крагујевац

НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА
ДРУГА ГРУПА од 13–15 година

1. Прва награда
Сара Малбашић 13 година,
ОШ ”Бранко Радичевић”
Бања Лука,
Република Српска

2. Друга награда
Матеја Борић 14 година
ОШ „Учитељ Таса“
18000 Ниш

3. Трећа награда
Милан Кушић, 14 година
ОШ „Кнегиња Милица“
Нови Београд

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ (друга група, номинација – фотографија-)

Радослав Ребић 14 година
ОШ „Нада Матић“
Ужице
Драган Дучић, 13 година,
ОШ Србија,
Црквица,
Република Српска,
Тијана Јанковић 14 година.
„Николај Велимировић“
Шабац
Теодора Величковић, 14 г.
Гимназија „Патријах Павле“
Београд
Анђела Лукић, 13 година
ОШ ”Олга Милошевић”
Смедеревска Паланка,
Барбара Цревар, 14 година,
ОШ ”Олга Милошевић”
Смедеревска Паланка,

НОМИНАЦИЈА ФОТОГРАФИЈА
ТРЕЋА ГРУПА од 16–19 година

1. Прва награда
Петар Јовановић, 16 година
Школа примењених уметности
Шабац

2. Друга награда
Јована Пантић, 18.година
Техничка Школа
Чачак

3. Трећа награда
Кристина Пантелић, 18 година
Школа примењених уметности
Шабац

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ (трећа група, номинација – фотографија -)

Сашка Бајић, 16 година
Средња грађевинска дрвопрерађивачка школа
АПАТИН
Никола Јоцковић, 17 година
Машинско-електротехничка школа „Гоша“
Смедеревска Паланка
Милош Савић, 17 година
Машинско-електротехничка школа „Гоша“
Смедеревска Паланка
Петар Јовановић, 16 година
Школа примењених уметности
Шабац

НАГРАЂЕНИ ЗА ФОТОГРАФИЈУ СА ТЕКСТОМ
(НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА СА ТЕКСТОМ )

ПРВА ГРУПА од 9–12 година

1. Прва награда
Тијана Стојнић,12 година
ОШ „Вук Караџић“ Омарска
Босна и Херцеговина / Република Српска

2. Друга награда
Софија Матовић 10 година
ОШ „Цар Константин“
Ниш

3. Трећа награда
ФИЛИП ОЛУЈИЋ 12 година,
ОШ „Свети Сава“
Београд

(НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА СА ТЕКСТОМ)
ДРУГА ГРУПА од 13–15 година

Прва награда
Нађа Чикара, 13 година
ОШ „ Јован Стерија Поповић“
Вршац

Друга награда
Мина Максимовић, 14 година
ОШ ”Живан Маричић”
Жича, Краљево

Трећа награда
Славен Ђервида 13 година
ОШ „Вук Караџић“ Омарска
Босна и Херцеговина / Република Српска

(НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА СА ТЕКСТОМ)

ТРЕЋА ГРУПА од 16–19 година

Прва награда
Кристина Чикара, 17 година
Пољопривредна школа „Вршац“, смер туристички техничар
Вршац

Друга награда
ЈОВАНА МИЛОШЕВИЋ, 18 година,
Пољопривредна школа
Бачка Топола

Трећа награда није додељена

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ (трећа група, номинација – фотографија -)

Ивана Круљ, 17 година
Школа примењених уметности
Шабац

НАГРАЂЕНИ ЗА ФОТО-КОЛАЖ
(НОМИНАЦИЈА – ФОТО-КОЛАЖ)
Прва група од 9 – 12. година

1. Прва награда
Петра Вукобрат, 12 година
ОШ „14. октобар“, Гочка 40
Београд

Друга и трећа награда нису додељене. Жири сматра да нема довољно квалитетних радова које би могао да награди.

(НОМИНАЦИЈА – ФОТО-КОЛАЖ)
ДРУГА ГРУПА од 13 до 15 година

Прва награда
Бранко Бабић, 13 година
ОШ „Вук Караџић“
Омарска
Босна и Херцеговина / Република Српска

Другa награда
Данило Даниловић, 13 година
ОШ „Иван Горан Ковачић“
Београд

Трећа награда није додељена

Награде за трећу групу (узраст од 16 – 19 година) нису додељене.
Жири сматра да нема довољно квалитетних радова које би могао да награди.

Пријатељи
АДОК
Адриа медиа груп
Амбалажерка
Амбасада Израела у Београду
Амбасада Русије
Београдски сајам
ВИП мобилни оператер
Витрогруп
Вода Вода
Војни музеј
Гарден центар
ГМТ Дигитална штампа
Град Београд
Град Београд-Секретаријат за саобраћај
Град Крагујевац
Град Пожаревац
Градска општина Барајево
Градска општина Вождовац
Градска општина Врачар
Градска општина Земун
Градска општина Лазаревац
Градска општина Младеновац
Градска општина Нови Београд
Градска општина Обреновац
Градска општина Палилула
Градска општина Раковица
Градска општина Смедеревска Паланка
Градска општина Сурчин
Градска општина Чукарица
Градско саобраћајно предузеће
Дечији сајам
Дис
Дневне новине ”ПРЕС РС”
Дневне новине Пресс
Дунав осигурање
Екомед
Етнографски музеј
Еуроколд
Инстон лајн
Инфостан
ЈП Чистоћа Стара Пазова
Канцеларија за вере
Канцеларија за Косово и Метохију
Кнез петрол
Књаз Милош
Колибри
Компанија ДИС
Компанија Дунав осигурање
Компанија Ктитор
Лемић Гроуп
Лиграп
Лидо
Лукоил
Медела
Међународни фонд јединства православних народа
Милоцо ДОО
Министарство просвете
Министарство спољних послова
Министарство унутрашњих послова
Митрополија Крфска
Народна библиотека Србије
Народни музеј
Наше новине
Општа клиника Масторас
Општина Апатин
Општина Бач
Општина Бачка Паланка
Општина Бела Паланка
Општина Владичин Хан
Општина Жабаљ
Општина Крупањ
Општина Крф
Општина Куршумлија
Општина Лајковац
Општина Мали Зворник
Општина Мионица
Општина Оџаци
Општина Пећинци
Општина Стара Пазова
Општина Тител
Педагошки музеј
Пекара Грубановски
Пештан
Политика - Акционарско друштво
Пословни центар Палилула
Поште Српске
Православије.ру
Предузеће Метал производ
Прибредна комора Београд
Принцип прес
ПСД Света Србија
Радио-телевизија Србије
Ресторан Златна варош
Ресторан Шумадија
Руске железнице
Руски дом у Београду
Саобраћајни институт ЦИП
Саобраћајно предузеће Ласта
Си-Си група
Синалко Србија
СтироДом
Телеком Србија
Удружење ратних добровољаца 1912-1918. године
Уметничка радионица Јеремић
Унија пекара Србије
Управа за сарадњу с дијаспором и Србима у региону
Учитељски факултет у Београду
Учитељски факултет у Врању
Хотел Славија
Хуманитарна организација ”Срби за Србе”
Шаховски клуб Краљ
Штампарија Дога
Издаваштво

Зборник духовних, уметничких и народних песама за децу :”Бисерница”, је нови наслов који је са Благословом Светог Архијерејског Синода СПЦ, издало Светосавско звонце. Желећи да поуке, мисли и сведочења исказане кроз музику као најтананију пређу душе, сачува од модерних времена која великом брзином бришу сећања, Звонце је у ”Бисерници”, сабрало 112 песама које је од…

Више

Желећи да изађе у сусрет интересовању многих читалаца Светосавског звонца: ђака, студената, учитеља, катихета, свештеника, библиотекара и многих других, редакција је припремила укоручени годишњак Звонца за 2014. годину.

Више

Нови наслов: ”Васкршње приче” је четврти по реду у овогодишњем књижевном издавачком раду Светосавског звонца. Након ”Десет Божијих заповести у 100 прича, ”Бакиних Божићних прича” и ”Звончића Светом Сави”, Звонце је овом књигом испунила први део свог издавачког плана за 2015. годину.

Више