;

Нови Конкурс: ”Путем маште”

Српско одељење међународног фонда јединства православних народа и Светосавско звонце под покровитељством РЖД Интернешнл у оквиру пројекта „Воз жеља“ објављују стваралачки конкурс „Путем маште”.

Учесници конкурса могу да изразе своје виђење пријатељских односа и сарадње између Републике Србије и Руске Федерације, између осталог у области заједничког рада на модернизацији железничке инфраструктуре Србије, у формату стваралачког рада који се састоји из амблема (символа) и девизе (слогана). Више

Изабрани најбољи на Међународном Конкурсу: ”Језик моје мајке”

ЗАПИСНИК О РАДУ ЖИРИЈА НА ОЦЕЊИВАЊУ РАДОВА ПРИСТИГЛИХ НА КОНКУРС: ЈЕЗИК МОЈЕ МАЈКЕ
„СВЕТОСАВСКО ЗВОНЦЕ“ И СРПСКО ОДЕЉЕЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ ЈАВНОГ ФОНДА ЈЕДИНСТВА ПРАВОСЛАВНИХ НАРОДА (МJФЈПН)

Више

Резултати Конкурса укрштеница: „Непозната Русија”

ЗАПИСНИК
 
О раду жирија на оцењивању радова пристиглих на конкурс укрштеница
 НЕПОЗНАТА РУСИЈА”
који су расписали: Руска компанија „РЖД Интернешнл“, Српско одељење Међународног фонда јединства православних народа из Москве и Дечији православни часопис „Светосавско звонце“

Више

Путовање железницом: предели, лица, хоризонти

ЗАПИСНИК
О РАДУ ЖИРИЈА НА ОЦЕЊИВАЊУ РАДОВА
ПРИСТИГЛИХ НА ФОТО- КОНКУРС:
„ПУТОВАЊЕ ВОЗОМ: ЛИЦА, ПРЕДЕЛИ, ХОРИЗОНТИ“
КОЈИ ЈЕ РАСПИСАО „РЖД ИНТЕРНЕШНЕЛ“
у сарадњи са православним дечјим часописом
„СВЕТОСАВСКО ЗВОНЦЕ“
И
СРПСКИМ ОДЕЉЕЊЕМ МЕЂУНАРОДНОГ ЈАВНОГ ФОНДА ЈЕДИНСТВА ПРАВОСЛАВНИХ НАРОДА (МJФЈПН)

Председник жирија
1. Јана Балузина, РЖД Итернешнел
Чланови жирија:
2. Ирина Иванова Гњеткова саветник за културу Амбасаде Руске Федерације у Београду
4. Драган Лакићевић, књижевник, председник „Српске књижевне задруге“
6. Радмила Мишев, главни и одговорни уредник „Светосавског звонца“
7. Наталија Коцев, педагог, руководилац Српског одељења МЈФЈПН
8. ђакон Драган С. Танасијевић, интернационални мајстор фотографије
9. Драган Боснић, међународни мајстор фотографије
10. Наташа Јовановић, новинар
11. Татјана Тарасова Мирчевић, Српско одељење МЈФЈПН

 

 

Жири је заседао у сали Патријаршије, а са радом је почео у 13 часова.
Рад жирија је завршен у 16 часова

Прва номинација: -фотографија-
1. група 102 рада
2. група 95 радова
3. група 101 рад
———————————————————————–
СВЕГА: 298 радова

Друга номинација: фотографија са текстом
1. група 63 рада
2. група 42 рада
3. група 78 радова

СВЕГА: 183 рада

Трећа номинација: Фото колаж
1. група 18 радова
2. група 23 рада
3. група 5 радова
—————————————
СВЕГА: 46 радова

Укупно је на конкурс пристигло: 527 радова
НАГРАЂЕНИ ЗА ФОТОГРАФИЈУ
(НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА)

Прва група од 9–12 година

1. Прва награда:
Алекса Стојановић, 10 година
ОШ ”Јосиф Костић”
Лесковац

2. Друга награда
Емилија Трифуновић, 9 година
ОШ ”Момчило Живојиновић”
Младеновац

3. Трећа награда
Анђела Милојевић 11 година
ОШ,, Мајор Илић“ Кушићи,
32258 Кушићи

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ ( Прва група: номинација – фотографија)
Нина Тодоровић IV/2
ОШ „Николај Велимировић“
15 000 Шабац
Јелена Маричић,12 година
ОШ,, Милан Вучићевић Зверац“
32256 Братљево
Теодора Ђорђевић, 8 година
ОШ „Велизар Станковиц-Корчагин“
37204 Велики Шиљеговац, Крушевац
Јаков Зечевић, 12 година
ОШ „Мирослав Антић“,
Крагујевац

НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА
ДРУГА ГРУПА од 13–15 година

1. Прва награда
Сара Малбашић 13 година,
ОШ ”Бранко Радичевић”
Бања Лука,
Република Српска

2. Друга награда
Матеја Борић 14 година
ОШ „Учитељ Таса“
18000 Ниш

3. Трећа награда
Милан Кушић, 14 година
ОШ „Кнегиња Милица“
Нови Београд

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ (друга група, номинација – фотографија-)

Радослав Ребић 14 година
ОШ „Нада Матић“
Ужице
Драган Дучић, 13 година,
ОШ Србија,
Црквица,
Република Српска,
Тијана Јанковић 14 година.
„Николај Велимировић“
Шабац
Теодора Величковић, 14 г.
Гимназија „Патријах Павле“
Београд
Анђела Лукић, 13 година
ОШ ”Олга Милошевић”
Смедеревска Паланка,
Барбара Цревар, 14 година,
ОШ ”Олга Милошевић”
Смедеревска Паланка,

НОМИНАЦИЈА ФОТОГРАФИЈА
ТРЕЋА ГРУПА од 16–19 година

1. Прва награда
Петар Јовановић, 16 година
Школа примењених уметности
Шабац

2. Друга награда
Јована Пантић, 18.година
Техничка Школа
Чачак

3. Трећа награда
Кристина Пантелић, 18 година
Школа примењених уметности
Шабац

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ (трећа група, номинација – фотографија -)

Сашка Бајић, 16 година
Средња грађевинска дрвопрерађивачка школа
АПАТИН
Никола Јоцковић, 17 година
Машинско-електротехничка школа „Гоша“
Смедеревска Паланка
Милош Савић, 17 година
Машинско-електротехничка школа „Гоша“
Смедеревска Паланка
Петар Јовановић, 16 година
Школа примењених уметности
Шабац

НАГРАЂЕНИ ЗА ФОТОГРАФИЈУ СА ТЕКСТОМ
(НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА СА ТЕКСТОМ )

ПРВА ГРУПА од 9–12 година

1. Прва награда
Тијана Стојнић,12 година
ОШ „Вук Караџић“ Омарска
Босна и Херцеговина / Република Српска

2. Друга награда
Софија Матовић 10 година
ОШ „Цар Константин“
Ниш

3. Трећа награда
ФИЛИП ОЛУЈИЋ 12 година,
ОШ „Свети Сава“
Београд

(НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА СА ТЕКСТОМ)
ДРУГА ГРУПА од 13–15 година

Прва награда
Нађа Чикара, 13 година
ОШ „ Јован Стерија Поповић“
Вршац

Друга награда
Мина Максимовић, 14 година
ОШ ”Живан Маричић”
Жича, Краљево

Трећа награда
Славен Ђервида 13 година
ОШ „Вук Караџић“ Омарска
Босна и Херцеговина / Република Српска

(НОМИНАЦИЈА – ФОТОГРАФИЈА СА ТЕКСТОМ)

ТРЕЋА ГРУПА од 16–19 година

Прва награда
Кристина Чикара, 17 година
Пољопривредна школа „Вршац“, смер туристички техничар
Вршац

Друга награда
ЈОВАНА МИЛОШЕВИЋ, 18 година,
Пољопривредна школа
Бачка Топола

Трећа награда није додељена

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ (трећа група, номинација – фотографија -)

Ивана Круљ, 17 година
Школа примењених уметности
Шабац

НАГРАЂЕНИ ЗА ФОТО-КОЛАЖ
(НОМИНАЦИЈА – ФОТО-КОЛАЖ)
Прва група од 9 – 12. година

1. Прва награда
Петра Вукобрат, 12 година
ОШ „14. октобар“, Гочка 40
Београд

Друга и трећа награда нису додељене. Жири сматра да нема довољно квалитетних радова које би могао да награди.

(НОМИНАЦИЈА – ФОТО-КОЛАЖ)
ДРУГА ГРУПА од 13 до 15 година

Прва награда
Бранко Бабић, 13 година
ОШ „Вук Караџић“
Омарска
Босна и Херцеговина / Република Српска

Другa награда
Данило Даниловић, 13 година
ОШ „Иван Горан Ковачић“
Београд

Трећа награда није додељена

Награде за трећу групу (узраст од 16 – 19 година) нису додељене.
Жири сматра да нема довољно квалитетних радова које би могао да награди.

ПОРОДИЦА

ЗАПИСНИК

О раду жирија на оцењивању радова пристиглих на конкурс

П О Р О Д И Ц А

Жири за ликовне и видео радове радио је 17. 18 и 19. маја 2016.
Чланови жирија:
1. Ирина Гнедкова, саветница за културу Амбасаде РФ у Србији
2. Кирил Киржa, аташе за културу при Амбасади Руске Федерације у Београду
3. Рајко Блажић, професор Академије за уметност и консервацију СПЦ
4. Бранкица Вукмировић, историчар уметности, Музеј СПЦ
5. Наталија Коцев, педагог, руководилац Српског одељења МФЈПН прегледали су 1.278 радова, од тога:
1. група…………………… 436 радов
2. група…………………… 531 радова
3. група……………………. 215 радова
4. група……………………. 96 радова
–——————————————-
Свега: 1. 278 радова
Жири је радио 17. и 18 маја од 10 до 14. часова. Рад је завршен 19. маја у 12. часова. Жири је донео следећу:

О Д Л У К У

ЗА ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО НАГРАЂЕНИ СУ:

Специјалне награде
1. Дарија Тимофејева, 8. разред школе при Амбасади Руске Федерације у Београду, професорка ликовног Светлана Вранић
2. Валентина Сјеничић, 8. разред школе при Амбасади Руске Федерације у Београду, професорка ликовног Светлана Вранић

I ГРУПА

1. награда
Хана Дуњић, п
П У „Софија Ристић“, Топола,
ментор Тамара Ђорђевић

2. награда
Теодора Ковачев, 5 година,
П У „Лабуд Пејовић“, Бечеј, „Колибри“, васпитачи Наташа Николић Сегедински, Биљана Сукур

3. награда
Нина и Милица Станар, ОШ „Вук Караџић“, Зрењанин, вероучитељица Миленка Ружић

СПЕЦИЈАЛНА ПОХВАЛА
Милици Сламњаковић, 1/2, ОШ „Кадињача“, Лозница, вероучитељица Марија Јевтић

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ
1. Ангелину Сандић, 6 година, предшколска установа „Лептирић“, Вршац, ментор Ружица Тодорић

2. Петрa Ковачевићa, 1/2,
ОШ „Краљ Петар Први“, Београд, наставница Светлана Гавриловић

3. Дејанa Фагерa, Академија Свети Сава, Чикаго (Српска основна школа)

II група

1. награда
Страхиња Јовановић, 3/4,
ОШ „Вук Караџић“, Пирот, вероучитељица Бранкица Видојевић

2. награда
Андреа Рапаић, 5/3,
ОШ „Никола Тесла“, Нови Бановци, ментор Клаудија Косовац Бреслиев

3. награда
Марија Макојевић,
ОШ „Уједињене нације“, Београд, наст. ликовне културе Славица Тодорић

СПЕЦИЈАЛНА ПОХВАЛА
Милица Цвијетић,
ОШ „Свети Сава“, Борике, вероучитељ Петрислав Рајак

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ
1. Михајлa Сиљановићa, ОШ „Дринка Павловић“, Београд, проф. разредне наставе Мерима Јовановић

2. Божидарa Стојиљковићa, 3/5, ОШ „Свети Сава“, Београд

УЧЕНИКЕ „АКАДЕМИЈЕ СВЕТИ САВА“ ИЗ ЧИКАГА, Српска школа
3. Василија Радовановићa, Академија
4. Милу Џонсон,
5. Николу Чичића,
6. Савана Мк Доналд,

III група

1. награда
Анастасија Ђурић,
ОШ „Вук Караџић“, Власеница,
Р. Српска, ликовни педагог Његош Арнаут

2. награда
Теодора Матић,
ОШ „Уједињене нације“, Београд, наст. ликовне културе Славица Тодорић

3. награда
Весела Рајковић,
7/1, ОШ „Синиша Николајевић“. Београд, наставник ликовне културе Слободанка Боба Тодоровић

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ:
Даницу Анђелоковић, 6/4,
ОШ „Братство“, Нови Пазар, вероучитељица Мирјана Сретеновић

IV ГРУПА,
ученици средњих школа

1. награда
Лука Завишић, 3/1,
ТШ „Прота Стеван Димитријевић“, Алексинац, професор Лидија Бујић

2. награда
Слађана Влатковић, 4/3,
гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор, професор Мила Красуљак

3. награда
Ана Лукић, 2/3,
Школа примењених уметности, Шабац, професор Наташа Јовановић

ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ
на конкурс је пристигло 830 радова
1. група ………………….. 96 радова
2. група ………………….. 371 рада
3. група ………………….. 214 рада
4. група ………………….. 149 радова
–———————————————
Свега: 830 радова

ЖИРИ ЗА ЛИТЕРАРНЕ РАДОВЕ

прегледао је литерарне радове 17. 18 и 19. маја 2016. од 14 – 18 часова.
чланови жирија:
1.Кирил Киржо, саветник за културу при Амбасади Р Ф у Београду
2. Татјана Тарасова Мирчевић, Српско одељење МФЈПН
3. Драган Лакићевић, књижевник, директор Српске Књижевне Задруге
4. Наталија Коцев, педагог, руководилац Српског одељења ФЈПН
5. Маријана Пилиповић, песникиња
6. Ружица Радовић, вероучитељица
7. Радмила Мишев, гл. и одг. уредник „Светосавског звонца“

Жири је донео следећу
ОДЛУКУ

За литерарно стваралаштво награђени су:
ПРВА ГРУПА
1. награда
Трифун Ђорђевић 3/1
ОШ „В. С. Корчагин“
Велики Шиљеговац,
вероучитељ Јасмина Ђорђевић

2. награда
Јована Гутић
ОШ „Св. Василије Острошки“
Требиње, вероучитељица
Жанела Пажин

3. награда
Петар Стојановић 1/4
ОШ „3. октобар“ Бор,
учитељица Сања Маринковић

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ:

1. Вељка Костића 1/2
ОШ „Ђуро Стругар“ Нови Београд
учитељица Снежана Радивојша
Нађу Тошић 1/2
ОШ „Петар Лековић“ Пожега
вероучитељица Славица Вранић

Нину Искић
ОШ „Анта Богићевић“ Лозница
Вероучитељица Драгана Деспотовић

Николу Трифуновића, 2/5
ОШ „Цар Константин“, Ниш, вероуч. СабринаСтаменковић

АКАДЕМИЈА „СВЕТИ САВА” ЧИКАГО
Теодору Јефтић,
6. Анастасију Јаковљевић,
7. Данијелу Бојовић,
8. Георгину Радовановић,

II група

1. наградa
Тодор Мијалковић,
ОШ „Вук Караџић“, Пирот, вероучитељица Бранкица Видојевић

2. награда
Борис Мајсторовић,
ОШ „Јован Стерија Поповић“, Вршац, вероучитељ Мирко Јовић,

3. награда
Тара Јурца,
ОШ „Добросав Радосављевић Народ“, Мачванска Митровица, вероучитељ Стеван Остојић

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ
1. Василија Иркића, 3/4,
ОШ „Нада Матић“, Ужице, вероучитељица Силвија Аћимовић

2. Немању Петровића, 5. разред, ОШ „Јулијана Ћатић“, Страгари, наставница Ана Соврлић Гардовић

Анастасију Ђокић, 4/2,
ОШ „Браћа Груловић“, Бешка, учитељица Драгица Десанчић

Бојана Пајића, 5. разред,
ОШ „М. Црњански“, Бања Лука

6. Ивану Радосављевић, 4/2,
ОШ „Стеван Дукић“, Београд, вероучитељ Александра Зиројевић

АКАДЕМИЈА „СВЕТИ САВА“ ЧИКАГО
7. Александру Станојевић,
8. Јована Ковачевића,
9. Лану Шестић,
10. Николину Чичић,
11. Андреја Јаковљевића,
12. Зору Гољић,

III група
1. наградa
Маја Тодоровић,
ОШ „Свети Сава“, Какмуж, Петрово, Р. Српска, проф. српског језика Миланка Стаменић, вероучитељ Јовица Лазаревић

2. награда
Марија Кузмановић, 8/4,
ОШ „Б. П. Пинки“, Стара Пазова,
вероучитељ Ђорђе Деспот

3. награда
Драгана Дукић, 8/2,
ОШ „Десанка Максимовић“,
Бачка Паланка

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ:
1. Ану Раденковић, 7/1,
ОШ „Момчило Поповић Озрен“, Параћин, проф. српског језика Ивана Стаменковић

2. Теодору Радић, 7/3
ОШ „Момчило Поповић Озрен“, Параћин, проф. српског језика Ивана Стаменковић

3. Јану Маслаковић,
ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ниш, проф. књижевности Петар Петровић

4. Сузану Кучук, 8/4,
ОШ „Б. Радичевић“, Бања Лука,
наставница Тања Весељак

5.Војислава Дурмановића,7.р. ОШ „Свети Сава“, Бијељина, наставник српског језика Мирјана Лазаревић

6.Мају Брожич,
Школа српског језика у оквиру АКУД Коло, Копар, Словенија, ментор Нада Чупковић

IV ГРУПА
ученици средњих школа

1. награда
Кристина Чикара, 2/4, Пољопривредна школа, Вршац, проф. српског језика Душица Ћирин

2. награда
Милан Пудар, 1. разред,
гимназија, СШЦ „СветозарЋоровић“, Љубиње, професор Весна Ликић

3. награда
Јелена Милић, 3. разред,
Школа примењених уметности, Шабац, професор српског језика
Драгана Ђермановић

Жири похваљује:
1. Тијану Лучић, 2. разред, Гимназија, Крушевац, професор Слађана Дамњановић

2. Милену Чантрак, 3. разред, Медицинска школа, Ужице, вероучитељ ђакон Аранђел Петровић

3. Николу Ђурашковића, 4/е, , Школа за дизајн „Богдан Шупут“, Нови Сад

4. Исидора Крагуљац, 3/3, Гимназија Врњачка Бања, наставник Данијела Брђовић

5. Косту Стојановића, 1/6, Четрнаеста београдска гимназија, Београд, професор српског језика Милица Живковић, вероучитељ Велибор Мартиновић

ФOТОГРАФИЈА

1. награда
Ана Лукић,
Школа примењених уметности, Шабац, ментор Милета Ђурић

2. награда
Јована Јаковљевић,
Школа примењених уметности, Шабац, ментор Михаило Симовић

3. награда није додељена

Видео и филм:

ВИДЕО РАДОВИ

Средње школе: 3 филма

Основне школе: 10 филмова
–—————————————–
Свега: 13 филмова

1. награда
Сара Колак, 9/1,
ОШ „Вук Караџић“, Требиње, вероучитељица Жанела Пажин

2. награда
Групни рад ученика
Техничке школе „Прота Стеван Димитријевић“, Алексинац, професор Радисав Насковић

3. награда
Петар Ђаповић, 1.разред,
ОШ „Милица Стојадиновић Српкиња“, Врдник,
учитељица Весна Керкез

Жири похваљује:
групни рад: ”Крфска породица 2015”, Лара Стевановић, Мина Појужина, Маја Јефтовић, Анђела Лаушевић, Валентина Сјеничић, Анђелија Јоцић, Ања Маловић, Јована Старовић

ВАЈАРСКИ РАДОВИ

Специјална награда додељена је Члановима вајарске секције ОШ „Посавски партизани“, Обреновац, наставник Весна Вулета

***

У току лета штампаћемо зборник радова са конкурса Породица. Поред награђених и похваљених радова у књизи ће бити објављени и радови следећих учесника конкурса:
Теодора Јовановић, ОШ ,,Јован Цвијић”, Зубин Поток
Јелена Стијеповић, 4/1, ОШ ,,Кадињача”, Лозница
Љубица Малетић, 4/1, ОШ ,,др Александар Химел”, Ечка
Јефимија Илић, 5/6, ОШ ,,Вук Караџић”, Врање
Урош Тирнанић, 5/1, ОШ ,,Ратко Митровић”, Нови Београд
Михајло Дујкић, 4/2, ОШ ,,3. октобар”, Бор
Јована Станчев, ОШ ,,Вук Караџић”, Пирот
Сара Ђуровић, 6. разред, ОШ ,,Краљица Марија”, Овча
Јована Боројевић, 8/3, ОШ ,,Светислав Голубовић Митраљета”, Батајница

Пријатељи
АДОК
Адриа медиа груп
Амбалажерка
Амбасада Израела у Београду
Амбасада Русије
Београдски сајам
ВИП мобилни оператер
Витрогруп
Вода Вода
Војни музеј
Гарден центар
ГМТ Дигитална штампа
Град Београд
Град Београд-Секретаријат за саобраћај
Град Крагујевац
Град Пожаревац
Градска општина Барајево
Градска општина Вождовац
Градска општина Врачар
Градска општина Земун
Градска општина Лазаревац
Градска општина Младеновац
Градска општина Нови Београд
Градска општина Обреновац
Градска општина Палилула
Градска општина Раковица
Градска општина Смедеревска Паланка
Градска општина Сурчин
Градска општина Чукарица
Градско саобраћајно предузеће
Дечији сајам
Дис
Дневне новине ”ПРЕС РС”
Дневне новине Пресс
Дунав осигурање
Екомед
Етнографски музеј
Еуроколд
Инстон лајн
Инфостан
ЈП Чистоћа Стара Пазова
Канцеларија за вере
Канцеларија за Косово и Метохију
Кнез петрол
Књаз Милош
Колибри
Компанија ДИС
Компанија Дунав осигурање
Компанија Ктитор
Лемић Гроуп
Лиграп
Лидо
Лукоил
Медела
Међународни фонд јединства православних народа
Милоцо ДОО
Министарство просвете
Министарство спољних послова
Министарство унутрашњих послова
Митрополија Крфска
Народна библиотека Србије
Народни музеј
Наше новине
Општа клиника Масторас
Општина Апатин
Општина Бач
Општина Бачка Паланка
Општина Бела Паланка
Општина Владичин Хан
Општина Жабаљ
Општина Крупањ
Општина Крф
Општина Куршумлија
Општина Лајковац
Општина Мали Зворник
Општина Мионица
Општина Оџаци
Општина Пећинци
Општина Стара Пазова
Општина Тител
Педагошки музеј
Пекара Грубановски
Пештан
Политика - Акционарско друштво
Пословни центар Палилула
Поште Српске
Православије.ру
Предузеће Метал производ
Прибредна комора Београд
Принцип прес
ПСД Света Србија
Радио-телевизија Србије
Ресторан Златна варош
Ресторан Шумадија
Руске железнице
Руски дом у Београду
Саобраћајни институт ЦИП
Саобраћајно предузеће Ласта
Си-Си група
Синалко Србија
СтироДом
Телеком Србија
Удружење ратних добровољаца 1912-1918. године
Уметничка радионица Јеремић
Унија пекара Србије
Управа за сарадњу с дијаспором и Србима у региону
Учитељски факултет у Београду
Учитељски факултет у Врању
Хотел Славија
Хуманитарна организација ”Срби за Србе”
Шаховски клуб Краљ
Штампарија Дога
Издаваштво

„ОВИМ ПОБЕЂУЈ” Зидни календар Светосавског звонца за 2021. годину „Светосавско звонце” се труди да у свом издавачком опусу, сходно свом статусу званичног гласила СПЦ за децу и помоћног средства у настави веронауке, поред редовног месечног издања часописa и књига, припрема и израђује додатне дидактичке алате. Један од њих који редакција већ више од деценије издаје,…

Више

Зборник духовних, уметничких и народних песама за децу :”Бисерница”, је нови наслов који је са Благословом Светог Архијерејског Синода СПЦ, издало Светосавско звонце. Желећи да поуке, мисли и сведочења исказане кроз музику као најтананију пређу душе, сачува од модерних времена која великом брзином бришу сећања, Звонце је у ”Бисерници”, сабрало 112 песама које је од…

Више

Желећи да изађе у сусрет интересовању многих читалаца Светосавског звонца: ђака, студената, учитеља, катихета, свештеника, библиотекара и многих других, редакција је припремила укоручени годишњак Звонца за 2014. годину.

Више