;

Резултати Међународног конкурса „Корени”

Датум : 26.05.2017.

Записник о раду жирија за ликовне радове пристигле на Међународни конкурс ”КОРЕНИ”

који су расписали православни дечји часопис ”Светосавско звонце” и Српско одељење Јавног међународног фонда јединства православних народа (Русија).

Жири у саставу Јелена Милорадовић, историчар уметности, Снежана Миловановић уредник у издавачкој кући ”Дечје новине Доситеј”, Наталија Коцев, директор Српског одељења ЈМФЈПН, Горан Јанићијеви, професор на Академији СПЦ за уметност и консетвацију и Радмила Мишев, гл. и одг. уредник ”Светосавског звонца”, донео је следећу

ОДЛУКУ:

Прва група, од предшколског – II разреда: 72 рада
Друга група, од III до V разреда: 142 рада
Трећа група, од VI до VIII разреда: 137 радова
Четврта група, средње школе: 27 радова
—————————————————————————-
Свега: 378 радова
од 378 ликовних радова пристиглих на конкурс награђени су: 378 радова

ЛИКОВНИ РАДОВИ
Прва група:
1. награда
Лука Тунић 2/2 ОШ ”Бошко Палковљевић Пинки” Батајница,
учитељица Славица Гајић
2. награда
Јулита Живковић 2.р. Школа веронауке при храму васкрсења Христовог, Подгорица, Црна Гора, вероучитељица: Ана Ненадић
3. награда
Смиљана Попов 2/1 ОШ ”23.октобар” Сремски Карловци, ментор: Злата Попов
Жири похваљује радове:
1. Ива Митровић 2/4 ОШ ”Анта Богићевић” Лозница, ментор Драгана Деспотовић
2. Михаило Јованчевић, 5. година, ПУ Нова Пазова, васпитач. Бранка Јованчевић
3. Растко Попов, предшколски узраст, Сремски Карловци
4. Огњен Антић, предшколски узраст ”Црвенкапа”, Футог,
5. Мина Антић 2/2 ОШ ”Десанка Mаксимовић” Футог
Радове ученика из Швајцарске, Допунска школа на српском језику у школи Altenburg:
1. Ана Жарковић
2. Ана Радивојевић
3. Сара Тимотијевић
Bezirksschule:
4. Марија Ивановић
Unterboden:
5. Јана Јовичић
6. Лазар Лукић

Друга група
1. награда
Ања Нинић 4/4 ОШ ”Јован Поповић” Београд наставник: Катарина Марковић
2. награда
Григорије Панић 3/3 ОШ ”М.Бурсаћ” Београд, учит. Јелена Југовић Јовановић
3. награда
Владимира Корнејћук 5/3 ОШ ”Уједињене нације”, Бгд. наст.: Славица Тодорић
Похваљени радови:
Артем Уљанов, Руска школа у Београду, наставница Светлана Вранић
Ученици посебног одељења ОШ ”Аца Алексић”, Александровац
Вероучитељица Драгана Филиповић

Трећа група
1. награда
Јана Аранђеловић 8/4, ОШ ”А. Богићевић” Лозница, вероуч. Драгана Деспотовић
2. награда
Давид Бујић 8/5 ОШ ”Свети Сава” Ниш, вероуч. Оливера Петровић Антонијевић
3. награда
Весела Рајковић 8/1 ОШ ”Синиша Николајевић”, ментор Слободанка Тодоровић
Похваљени радови:
Тара Михаилов 7.р. Руска школа, Београд, наставница Светлана Вранеш
Дарија Фатеева 9 разр. Руска школа у Београду
Филип Младеновић 9.р. Руска школа у Београду
Милица Кујача ОШ ”Вук Караџић” Власеница, Р. Српска
Константин Вукић, 9/1 Школа веронауке при цетињском манастиру
Анђела Стојановић 7/1 ОШ ”Светозар Марковић” Лапово, наст. Сања Микић
Радови ученика Допунске школе на српском језику из Швајцарске,
Bunzmatt II:
Андријана Дробњак; Иконија Филиповић; Андрија Павловић; Лука Марковић;
Altenburg:
Виктор Јанковић; Симон Радојковић; Коста Илић; Марко Рудић
Unterboden:
Катарина Ђорђевић; Катарина Париповић; Елена Младеновић; Лука Костић;
Bezirksschule:
Богдан Стевић; Теодора Стевић;

Четврта група
1. награда
Јелисавета Зечевић 2/8, VIII београдска гимназија, Београд
2. награда
Петар Ћосић III /D, Школа за дизајн, Београд, ментор Слободанка Боба Тодоровић
3. награда
Викторија Марковић 2/5 ТШ ”Прота Стеван Димитријевић” Алексинац
наставник: Лидија Бујић

Похваљени су:
Алекса Аврамовић 1/5, VIII Београд. гимназија, ментор Слободанка Боба Тодоровић
Катарина Пајкић 2/6 ТШ ”Прота Стеван Димитријевић” Алексинац
наставник Лидија Бујић
Милица Стојадиновић 3/3 Школа примењених уметности, Шабац,
наставник Наташа Јовановић

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ
Жири је наградио медаљом три ликовна рада и то:
Друга група:
– Наталија Лончар 6.р. ОШ ”Миливоје Боровић” Мачкат,
наставник Слободанка Јојић
– Дарко Љубичић 6/3 ОШ ”Нада Матић” Ужице
вероучитељица Силвија Аћимовић
Четврта група
Валентина Сјеничић IX гимназија ”Михаило Петровић Алас” Београд
проф. ликовне културе Лариса Жигић

ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ
Друга група, од III до V разреда: 128 радова
Трећа група, од VI до VIII разреда: 196 радова
Четврта група, средње школе: 98 радова
——————————————————————————
422 рада

Жири у саставу: проф др Тиодор Росић, књижевник и професор Учитељског факултета у Јагодини; др Зоран Недељковић, управник Библиотеке СПЦ;
др Радомир Ракић, начелник Информативне службе СПЦ; Наталија Коцев, директор Српског одељења ЈМФЈПН; Наташа Миловановић, новинар;
Радмила Мишев, гл. и одг. уредник ”Светосавског звонца”, прегледали су литерарне радове и одлучио о наградама.

II група:
1. награда:
Милица Макитан, 6.р. ОШ ”Вук Караџић” Требиње
Вероучитељица Жанела Пажин
2. награда:
Стефан Живковић, 5.р. ОШ ”Штампар Макарије” Подгорица
вероучитељ Павле Божовић
3. награда:
Љубица Араповић, ОШ ”Сретен Лазаревић” Прилике, Ивањица,
вероучитељ Александар Пејовић, учитељица Лела Ђурић

III група
1. награда:

Стефан Дука 6.р. ОШ ”Његош” Берковићи, РС, наставник: Мира Кундачина
2. награда:
Димитрије Бабовић 9. р. ОШ ”Његош” Цетиње, Црна Гора
3. награда:
Бојан Пајић 6/1, ОШ ”Милош Црњански” Бања Лука
вероучитељ: Бојан Пајић ментор: Игор Ивановић
Жири похваљује:
Огњен Димитријевић 6/1 ОШ ”Светозар Марковић” Крагујевац
наставник српског језика Драган Јовановић, вероучитељ Андрија Живановић
Катарина Живковић 5/3 ОШ ”Вожд Карађорђе” Алексинац
ментор Светлана Биорац Матић
Јована Рашковић 6/2
ОШ ”Петар Петровић Његош” Београд, вероучитељ: Тома Ивковић
Данило Никитовић 7.р. Руска школа у Београду,
проф. руског језика: Лариса Александровна Иванова

IV група
1. награда
Милић Дујовић, IV р. гимназије ”Танасије Пејатовић” Пљевља, Црна Гора
Јелена Бајић проф. српског језика и књижевности
2. награда:
Коста Стојановић 2/6; XIV београдска гимназија, Београд
наставник:Нина Димитријевић
3. Трећа нагарада
Владислав Максимовић, IV разред СТШ ”Миленко Брзак Уча” Рума
проф Славица Огњеновић

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ
Илија Ђурковић 1. р. Прве економске школе, Београд
Наставник српског језика: Виолета Милићевић
Анастасија Митов 1/1 Медицинска школа ”Београд”
Наставник: Александра Лучић,

МУЗИКА
награда за музичко стваралаштво није додељена.
ПОХВАЛА:
III група
Жири похваљује композицију 
Лазара 8/2 и Милице Јанковић 7/1, ОШ ”Нада Матић” Ужице
Вероучитељица Силвија Аћимовић,

ПРИМЕЊЕНА УМЕТНОСТ:
IV група
1. награда:
Јелена Јањић, ул. 3. р. Уметничке школе из Ужица,
ментор: мр Јелена Гускић-Петровић
друге две награде нису додељене

Похваљени су радови:
II група:
Теодора Мићић 4/2 ОШ ”Нада Матић” Ужице
Огњен Кузељевић 4/2 ОШ ”Нада Матић” Ужице
Вероучитељица Силвија Аћимовић,

ВИДЕО РАДОВИ
На конкурс је послато:
II група: 5 радова
III група: 12 радова
IV група: 36 радова
——————————
Свега: 53 рада

Жири у саставу:
Марко Караџић, ТВ и филмски редитељ,
Наталија Коцев, директор Српског одељења ЈМФЈПН
др Радомир Ракић, начелни Информативне службе СПЦ
Радмила Мишев, уредник ”Светосавског звонца” оценио је радове о донео следећу одлуку: Из друге и треће групе нема награђених радова, а из четврте групе награђени су:

1. НАГРАДА
”Корени Колака”
Сара Колак, 1/2, гимназија ”Јован Дучић” Требиње
сценарио и режија: Сара Колак, наставница: Јелена Мандрапа

2. НАГРАДА
”Моји корени”
Богдан Бонџић 2/1, СШ ”Свети Трифун” Александровац,
ментори: Драгиша Стаменковић и Вајка Величковић
Сценарио: Анђела Милинчић
Режија / камера / монтажа Богдан Бонџић
Асистент Редитеља – Милош Тодоровић
Реквизитер – Стефан Вујић
Улоге тумачили:
Деда: Вукашин Милинчић
Унука: Анђела Милинчић
Љуба: Милош Тодоровић
Јованка: Марија Сталетовић
Наврндеда Јанко: Давид Радосављевић
Турчин 1: Богдан Бонџић
Турчин 2: Ђорђе Рилак
Дедин отац: Алекса Аздејковић
Дедина мајка: Сара Милосављевић

3. НАГРАДУ равноправно деле:

3. ”Корени”, рад ученика гиманазије ”Свети Сава”, Београд
Ментор: мр Драгана Тодоровић
ученици другог разреда:
Дарко Димитријевић
Дамјан Теофиловић
Марко Јаковљевић
Иван Андрић
Лазар Младеновић
ученици четвртог разреда:
Коста Илић
Коста Аксентић
и
3. ”Наши корени”, рад ученика и професора
ТШ ”Прота Стеван Димитријевић” Алексинац
Сценарио и режија: Радисав Насковић, професор
Сниматељ, софтверска обрада: Стеван Васић IV/3
Женски ликови: Марија Момчиловић III/5
Данијела Декић II/5
Анђела Јовановић III/5
КУД Техничке школе ”Прота С. Димитријевић”

О датуму свечане доделе награда награђеним ученицима, школе и наставници ће бити благовремено обавештени.

Претходна страна
Последње вести
Издаваштво

Зборник духовних, уметничких и народних песама за децу :”Бисерница”, је нови наслов који је са Благословом Светог Архијерејског Синода СПЦ, издало Светосавско звонце. Желећи да поуке, мисли и сведочења исказане кроз музику као најтананију пређу душе, сачува од модерних времена која великом брзином бришу сећања, Звонце је у ”Бисерници”, сабрало 112 песама које је од…

Више

Желећи да изађе у сусрет интересовању многих читалаца Светосавског звонца: ђака, студената, учитеља, катихета, свештеника, библиотекара и многих других, редакција је припремила укоручени годишњак Звонца за 2014. годину.

Више

Нови наслов: ”Васкршње приче” је четврти по реду у овогодишњем књижевном издавачком раду Светосавског звонца. Након ”Десет Божијих заповести у 100 прича, ”Бакиних Божићних прича” и ”Звончића Светом Сави”, Звонце је овом књигом испунила први део свог издавачког плана за 2015. годину.

Више