;

Резултати конкурса „Колевка“

Датум : 31.05.2019.

Записник о раду жирија за радове пристигле на Међународни конкурс „Колевка“ који су расписали православни дечји часопис ”Светосавско звонце”  и Српско одељење  Јавног међународног фонда јединства православних народа  (Русија).

Радове је оцењивао жири у саставу:

ђакон др Ивица Чаировић, доцент на Богословском факултету БУ

др Тиодор Росић, књижевник, професор Учитељскг факултета

Наташа Милошевић историчар уметности, Академија за уметност и консервацију СПЦ

Биљана Цинцар Kостић, историчар уметности, Музеј Српске Православне Цркве

Марија Јовић, професор књижевности, Музеј СПЦ

Миљана Матић историчар уметности, Музеј Српске православне Цркве

Јелена Јоксимовић, професор српског језика и књижевности

Јелена Јеж, уредник, радио ”Слово љубве” Архиепископије београдско-карловачке

ђакон Драган С. Танасијевић,  интернационални мајстор фотографије

Милорад Видовић, технички уредник издања Издавачке фондације Архиепископије београдско-карловачке

Мирјана Ратковић, графички  дизајнер Издавачке фондација Архиепископије београдско-карловачке

Наталија Коцев, директор СО Међународног Фонда јединства православних народа

Радмила Мишев, главни и одговорни уредник ”Светосавског звонца”

***

На конкурс је  пристигло укупно 557 радова у свим областима и категоријама. Од тога:

Ликовни радови:

I    група   94

II   група   101 

III  група  88

IV  група  57

———————————–
Свега:     340

.

Литерарни радови:

на конкурс је пристигло 186 радова, од тога: 

 I   група: 42

II   група: 64

III  група:  53

IV  група: 26

—————————

Свега 185 радова

.

Музичко стваралаштво:

стигло је 5 радова и то:

II    група 2

IV  група 3

—————————-

свега: 5. композиција /вокалнех и инструменталних/

.

Филм:

I     група: 1

II   група: 2

III  група: 5

IV  група  7

________________________

Свега: 15 радова

.

Фотографија:

I    група: 1

II   група: 2

IV  група: 6

—————————–

Свега:     9  фотографија

.

Калиграфија:

IV  група: 2 рада

.

ЗА ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО НАГРАЂЕНИ СУ:

I  група:

1.  награда

Соња Андрић, 2. разред ОШ ,,Михаило Петровић Алас”, Београд,

учитељица Александра Кашерић

2. награда

Софија Јандрић, 2. разред, ОШ ,,Жарко Зрењанин”, Обровац

вероучитељ Мирослав Максимовић

3. награда

Хана Кошпић, 2/4, ОШ ,,Стеван Дукић”, Београд

ментор Александра Зиројевић

II група:

1. награда

Тара Црнчевић, 5. разред, ОШ ,,Петар Кочић”, Приједор, Република Српска

ментор Рајка Орељ

2. награду деле

Анастасија Егерић, 6. разред, ОШ ,,Ј.Ј. Змај”, Стопања

вероучитељица Теодора Спасојевић

и

Лазар Зечевић, 4. разред, ОШ ,,Вук Караџић”, ИО Прњавор, Рипањ

учитељица Снежана Кундак

3. награда

Анђелка Томовић, 4/1, ОШ ,,Живан Маричић”, Жича

ментор Бранка Мићевић

Похвала: 

Лана Стајић, 4/1, ОШ ,,Радоје Домановић”, Врање

Софија Еленова, 4/2, ОШ ,,Блажо Ј. Орландић”, Бар, Црна Гора

Тамара Јангеловска , ОШ ,,Раде Кратовче”, Кочани

Екатарина Гургу, 3. разред, Мехединти, Румунија

Марија Гургу, 6. разред, Мехединти, Румунија

Драгана Роквић, 6/1, ОШ ,,Петар Кочић”, Приједор

Посебна похвала за изузетну креативност:

Борис Цветков, 5/4, ОШ ,,Никола Цветковић”, Сомбор

и 

Лука Младеновић, 4. разред, ОШ ,,Бранислав Нушић”, Доње Жапско (Ратаје), Врање

III група

1. награду деле:

Марта Ристић, 7/2, ОШ ,,Радоје Домановић”, Врање

ментор Биљана Станимировић

и

Јефимија Нинковић, 9/5, ОШ ,,Југославија”, Бар, Црна Гора

ментор Ања Еленева

2. Мина Лучић, 8. разред, ОШ ,,Деспот Стефан”, Горњи Степош, Крушевац

наставник ликовне културе Ана Милићевић

3. награду деле:

Јована Рашковић, 8. разред, ОШ ,,Петар Петровић Његош”, Београд

вероучитељ Тома Ивковић

и 

Николина Радовановић, 7/3, ОШ ,,Стефан Дукић”, Београд

ментор Александра Зиројевић

Похвала:

Милана Кесић, 9/3, ОШ ,,Петар Кочић”, Приједор, Република Српска

Исидора Пушица, 7/6, Прва основна школа краља Петра II, Ужице

IV група

1. награда

Богдан Стевановић, 2. година гимназије, ,,Краљ Петар I”, Топола

ментор Тамара Ђорђевић

2. награда

Мирослава Стевановић, 2/3, Техничка школа ,,Прота Стеван Димитријевић”, Алексинац

професор Лидија Бујић

3. награда

Кристина Јовић, 4/3, Техничка школа ,,Прота Стеван Димитријевић”, Алексинац

професор Лидија Бујић

Похвала:

Петра Варничић, 3/6, Гимназија ,,Свети Сава”, Београд

Наталија Мадић, 1/1, Гимназија ,,Светозар Марковић”, Ниш

Тамара Новаковић, Школа примењених уметности, Шабац

Теодора Ждеро, Допунска школа српског језика ,,Јован Сундечић”, Ливно

Ања Ристић, 3/5, Техн. школа ,,Прота Стеван Димитријевић”, Алексинац

Драгана Миљковић, 1. р., Паланачка гимназија Смедеревска Пааланка

Тијана Митровић, 3. р., Паланачка гимназија, Смедеревска Паланка

.

ЗА ЛИТЕРАРНО СТВАРАЛАШТВО НАГРАЂЕНИ СУ:

1. група

1. награда

Ђурађ Прица 1/4 ОШ Ратко Вукићевић” Ниш 

вероучитељ: Миодраг Гашић, 

2. награда

Илија Крстић 3/2 ОШ ”Велизар Станковић-Корчагин” Велики Шиљеговац

вероучитељица Јасмина Ђорђевић

3. награда

Нађа Михајловић 3/1 ОШ ”Димитрије Тодоровић-Каплар” Књажевац

ментор:Ивана Ђорђевић

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ:

1. Уна Рудолф 2/2 ОШ ”Вук Караџић” Врање

вероучитељица Јелена Недељковић 

2. Лена Давидвић 2/3 ОШ ”Жарко Зрењанин” Кикинда

Учитељица Аница Шаргин-Њагрић, вероучитељица Марија Мијанџић

II група

1. награда

1. Елена Поповић 6. р. ОШ ”Лаза Костић” Београд

ментор Љиљана Павловић

2. награда

Светислав Стојановић 6.р. ОШ  ”Станимир Вељковић-Зела” 16205 Бојник

вероучитељица: Јулијана Стојановић

3. награда 

Теодора Ђорђевић 4/1  ОШ ”Велизар Станковић Корчагин”  

 Велики Шиљеговац

вероучитељица Јасмина Ђорђевић  

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ

1. Никола Зечевић 4. р. ОШ ”Вук Караџић” Рипањ, ИО Прњавор

     Вероучитељица: Снежана Кундак 

2. Наталија Сагић 5/1 ОШ ”Драган Лукић” Н. Београд; 

3. Тамара Крстић ОШ ” Миладин Митић” Лапље Село, Косово и Метохија

4. Ученици 5. разреда  ОШ ”Раде Кратовче” Кочани, република Северна Македонија:
Мартин Стојанов; Марија Трифунов; Тамара Јангеловска; Александра Стојанова; Анастасија БогдановаМарина Велова; Ана Стојанова; Филип Ангелов; 

Ментор: Дивна Јанушова 

 5. Милица Стојановић 4.р. ОШ ”Станимир Вељковић Зела” Бојник

вероучитељица Јулијана Стојановић; 

6. Марија Љубисављевић 4.р. ОШ ”Станимир Вељковић Зела” Бојник

вероучитељица Јулијана Стојановић

ТРЕЋА ГРУПА

1. награда

Теодора Илић 7/1  ОШ ”Свети Сава” Владичин Хан

 наставница: Оливера Костић 

2. награду равноправно деле:

Кристина Милошевић 8/2 ОШ ”В.С. Корчагин” Велики Шиљеговац

вероучитељица:  Јасмина Ђорђевић 

2. Василије Пантелић 7.р. ОШ ”Илија Гарашанин” Аранђеловац

наставник: Филип Маринковић 

3. награда

Вања Муласмајић 8. р. ОШ ”Милутин Јеленић” Горња Трнава

проф. српског језика: Зорица Величковић

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ

1. Милица Макитан 8/1 ОШ ”Вук Караџић” Требиње

вероучитељица: Жанела Пажин 

2. Стефан Живковић 7.р. ОШ”Штампар Макарије” Подгорица, Црна Гора

ПрофесорПавле Божовић  

3. Ива Бабић 7/2 ОШ ”Доситеј Обрадовић” Ириг

вероучитељ Атанасије Гатало 

4. Ивана Радосављевић 7/2 ОШ ”Стеван Дукић” Београд

вероучитељица: Александра Зиројевић 

ЧЕТВРТА ГРУПА

1. награда

Стрефанија Коцић 3. р., техничка школа Врбовац, Бинач, Косовска Витина

ментор: Зоран Вујић 

2. награда

Милица Пешић 4. р. Гимназија, Косовска Каменица,

ментор: Никола Антић, проф српског језика и књижевности

3. награда

Благојевић Марија, 2/2 СШ ”Свети Трифун”

вероучитељ: Марко Катић

Ментор: Драгиша Стаменковић 

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ

1. Снежана Топаловић 1.р. Правно -биротехничка школа”

 Димитрије Давидовић”  Земун

ментор: Наташа Филиповић 

2. Теодора Гавриловић 3. р. Паланачка гимназија, Смедеревска Паланка

ментор: Жарко Караџић, 

3. Невена Јововић 3.р. гимназије ”Танасије Пејатовић” Пљевља, Р. Црна 

Ментор: Бојана Грујић , проф. српског језика и књижевности

4. Младен Ђурђевић, 1. р. Гимназије, Шабац

Ментор: професор Снежана Корнарос 

.

ЗА МУЗИЧКО СТВАРАЛАШТВО НАГРАЂЕНИ СУ:

Трећа група

1. награда: 

Ђорђе Ковачевић, Гимназија Прокупље

Биљана Радмановић, проф.- ментор

2. награду освојили су:

Теодора Јанчић 3. р. Паланачка гимназија

и

 Јован Стојановић 4.р., Паланачка гимназија

Ментор: Мирко Савић, вероучитељ 

3. награда 

Софија Родић 1. разред гимназије ”Бранко Радичевић” Стара Пазова

.

ФОТОГРАФИЈА

1. група

1. награда:

Анастазија Станојевић 3/1 ОШ ”Марко Орешквић”  Нови Београд

Учитељица: Слађана Лилић

2. награда: 

Нађа Недомачки 2/2 ОШ ”Доситеј Обрадовић” Нови Сад

Учитељ: Никола Цветковић: 

2. група – нема задовољавајућих радова

3. група:

1. награда

Тара Ђукић IX/6 ЈУ ОШ ”Бранко Радичевић” Бања Лука, Р. Српска

Душко Гајановић, ментор фото-секције; 

4. група

1. награда

Марија Благојевић II год.  СШ ”Свети Трифун са домом ученика” Александровац

ментор: Драгиша Стаменковић 

.

КАЛИГРАФИЈА

Четврта група

1. награда

Анђела Ђурић 1/3 Уметничка школа, Шабац

Ментор: Наташа Јовановић

.

ФИЛМ

Прва група:

Похваљени рад:

Нађа Никић, 3/1, ОШ ,,Димитрије Тодоровић Каплар”, Књажевац

Четврта група

1. награда 

Сара Колак, 3/1 Гимназија ”Јован Дучић”, Требиње

Ментор: Јелена Мандрапа

 

Похваљени рад:

Алекса Ломовић, Гимназија ,,Таковски устанак”, Горњи Милановац

 

 

 
Генерални покровитељ: НИС Гаспром њефт

Претходна страна
Издаваштво

„Са Светосавским звoнцем кроз детињства” „Светосавско звонце” се труди да у свом издавачком опусу, сходно свом статусу званичног гласила СПЦ за децу и помоћног средства у настави веронауке, поред редовног месечног издања часописa и књига, припрема и израђује додатне дидактичке алате.

Више

Зборник духовних, уметничких и народних песама за децу :”Бисерница”, је нови наслов који је са Благословом Светог Архијерејског Синода СПЦ, издало Светосавско звонце. Желећи да поуке, мисли и сведочења исказане кроз музику као најтананију пређу душе, сачува од модерних времена која великом брзином бришу сећања, Звонце је у ”Бисерници”, сабрало 112 песама које је од…

Више

Желећи да изађе у сусрет интересовању многих читалаца Светосавског звонца: ђака, студената, учитеља, катихета, свештеника, библиотекара и многих других, редакција је припремила укоручени годишњак Звонца за 2014. годину.

Више