;

Изабрани најбољи на Међународном Конкурсу: ”Језик моје мајке”

Датум : 08.06.2018.

ЗАПИСНИК О РАДУ ЖИРИЈА НА ОЦЕЊИВАЊУ РАДОВА ПРИСТИГЛИХ НА КОНКУРС: ЈЕЗИК МОЈЕ МАЈКЕ
„СВЕТОСАВСКО ЗВОНЦЕ“ И СРПСКО ОДЕЉЕЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ ЈАВНОГ ФОНДА ЈЕДИНСТВА ПРАВОСЛАВНИХ НАРОДА (МJФЈПН)

Председник жирија:
1. Драган Лакићевић, књижевник и директор Српске књижевне задруге
Чланови жирија:
2. Проф. др Тиодор Росић, књижевник,
5. Проф.др Звонко Петковић, продекан за наставу Академије за уметност СПЦ
6. Сара Илић, сликар, члад УЛУПУД-са
7. Игор Пјанић (мастер) Академије за уметност СПЦ
8. Милица Опалић, дипломац Академије за уметност СПЦ
9. Кристина Поњавић, дипломац Академиј за уметност СПЦ
10. Марко Караџић, филмски и ТВ редитељ
11. Наталија Коцев, педагог, руководилац Српског одељења МЈФЈПН
12. ђакон Александар Секулић, теолог – Музеј српске православне цркве
13. Наташа Мирановић, библиотека Српске Патријаршије
14. ђакон Драган С. Танасијевић, интернационални мајстор фотографије
15. Драган Боснић, међународни мајстор фотографије
16. Татјана Тарасова Мирчевић, Српско одељење МЈФЈПН
17. Радмила Мишев, гл. и одг. уредник ”Светосавског звонца”

Жири је заседао у сали Патријаршије, а са радом је почео у 11 часова.
Рад жирија је завршен у 18 часова

На конкурс је пристигао, у свим областима стваралаштва, следећи број радова:

ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ:

1. група …… 52 рада
2. група …… 94 радова
3. група …… 96 радова
4. група ……… 59 радова
—————————————
Свега: 299 радова

ЛИКОВНИ РАДОВИ

1. група 76 ……… радова
2. група 58 …… радова
3. група 101 …… рад
4. група 31 …….. рад
—————————————
СВЕГА: 266 радова

ПРИМЕЊЕНА УМЕТНОСТ
1. група ………….. 6 радова
2. група …………. 7 радова
3. група …………16 радова + 7 групних радова 38 ученика допунске школе из Париза,

КАЛИГРАФИЈА
4. група ……. 10 радова

ФОТОГРАФИЈА

4. група …….. 7 радова

ФИЛМ:

2. група …….. 1 рад
3. група …….. 3 рада
4. група …….. 2 рада

МУЗИКА

4. група ….. 1. рад

ОД ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЧЛАНОВИ ЖИРИЈА
СУ ОДАБРАЛИ И НАГРАДИЛИ СЛЕДЕЋЕ РАДОВЕ:

ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ

I група

1. награда
Сергеј Кундачина II разред
ОШ ”Његош”, Берковићи
Република Српска
ментор: Мира Кундачина

2. награда
Жарко Раденовић II разред
ОШ ”Димитрије Тодоровић каплар”
19350 Књажевац

3. награда
Елена Tанасијевић 2/6
ОШ ”Ј.Ј. Змај”
Лединци
вероучитељ Тијана Марјановић

II група

1. награда
Емили Гагнон Маченовски V/1
ОШ ”Лаза Костић”
Нови Београд
професор: Љиљана Павловић

2. награда
Трифун Ђорђевић V/2
ОШ ”Велизар Станковић Корчагин”
Велики Шиљеговац
вероучитељ: Јасмина Ђорђевић

3. награда
Милица Петровић IV/2
ОШ ”Десанка Максимовић”
Ковин
учитељица Наташа Буљугић

Специјалне похвале и плакете
за очување и неговање
српског језика у дијаспори
освојиле су:
1. Уна Тривунчић V разред,
Српска допунска школа у Париском региону
наставник: Блаженка Тривунчић

2. Софија Петковић VI разред
Прва српска допунска школа у Атини
наставница: Биљана Турањанин Никопуклос

III група

1. награда
Алекса Ломовић VIII/2
ОШ ”Краљ Александар I”
Горњи Милановац

2. награда
Војислав Дурмановић IX разред
ЈУ ”Свети Сава”
Бијељина
Р. Српска
ментор: Мирјана Лазаревић

3. награда
Марија Благојевић VIII разред
ЈУ ”Прва основна школа”
Сребреница

Похвала:
Јелисавета Орландић VIII разред
Школа вјеронауке Саборни храм Св. Јoвана Владимира
Бар, Црна Гора

IV група

1. награда
Милица Стојадиновић
Школа примењених уметности
Шабац

2. награда
Даница Бошковић, III разред
Гимназија Прокупље
Прокупље
проф. српског језика и књижевности Биљана Радмановић

3. награда
Милица Пешић III разред
Гимназија
Косовска Каменица
Ментор: Никола Антић

Похваљени:
1.Теодора Гавриловић, II разред
Паланачка гимназија
Смедеревска Паланка
Вероучитељ: Мирко Савић

2. Милица Кос, 3. разред
Угоститељско-трговинска школа, Бања Лука
Република Српска
ментор: Оливера Лакић, проф. српског језика и књижевности
свештеник Зоран Травар

3. Василије Којадиновић, 7. разред
Прибој
ОШ ,,др Драган Херцог”
Београд
Ментор: Ивана Ковачевић, наставник српског језика,

4. Марија Јовановић, 9. разред
ОШ ,,Његош”
Цетиње

ЛИКОВНИ РАДОВИ:

I група

1. награда
”Молитва мајке Богу за синове”
Михаило Јованчевић 6 год. предшколски узраст
Нова Пазова
Вероучитељица Бранка Јованчевић

2. награда
Магдалена Марковић, 6 година
Вртић ”Црвенкапа”
Крагујевац
васпитачице: Весна Ерић и Снежана Весовић

3. награду равноправно деле:
Xана Дуњић II разред
ОШ ”Карађорђе” Топола
ментор: Тамара Ђорђевић
и
Николина Бубњар II/5
ОШ ”Растко Немањић – Свети Сава”
Нова Пазова
Вероучитељ Димитрије Милановић

II група

1. награда:
Лука Тунић III/2
ОШ ”Б.П. Пинки”
Батајница
учитељица Славица Гајић

2. награду равноправно деле:
Софија Прелевић V/4
ОШ ”Десанка Максимовић – Чокот
ИО Ново Село
и
Ана Стојанова ОУ ”Раде Кратовче”
Кочани
Р. Македонија
ментор Дивна Јањушева

3. награда
Анђела Брацановић 5/2
ОШ ”Илија Гарашанин”
Гроцка
Вероучитељица Тамара Павловић

Похваљени су радови:
1. Марија Вранеш V.р.
ОШ ”Посавски партизани”
Обреновац
наставник: Весна Вулета

2. Лариса Каблар V/4
ОШ Уједињене нације”
Церак-виногради
Београд
наставница: Славица Тодић

3. Лука Младеновић III р
ОШ ”Бранислав Нушић” Ратаје, ИО Доње Жапско
вероучитељица: Тијана Стојилковић

III група

1. награда
Јефимија Нинковић, VII/5
ОШ ”Југославија”
Бар, Црна Гора
Ментор: Ања Еленова

2. награда
Лара Сарић VII/1
ОШ ”Браћа Барух”
Београд
ментор: Слободанка Боба Тодоровић

3.награда
Мина Лучић VII/1
ОШ ”Деспот Стефан”
Горњи Степош
наставник: Ана Милићевић

Похваљени радови:
1. Дијана Станојевић VIII1
ОШ ”Алекса Шантић”
Калуђерица, Гроцка
наставница: Иванка Ивковић Ускоковић

2. Валентина Тадић, VIII.р.
ОШ ”Краљ Александар Карађорђевић”
Прњавор
ментор: Јелена Инђић

IV група

„CUM LAUDE“ СПЕЦИЈАЛНА НАГРАДА
Јелена Лазић IV разред
Гимназија Вуковар
Вуковар
Р. Хрватска
Проф. Љиљана Бајац Николић

1. награда
Тијана Митровић, II разред
Паланачка гимназија
Смедеревска Паланка
Вероучитељ Мирко Савић

2. награда
Бане Симић II разред
ЈУ СШЦ ”Василије Острошки”
Соколац
Проф. ликовне културе: Мира Ћивша

3. награда
Душан Мирчић IV/2
Гимназија Зајечар
ментор: Горан Пејчић

Похваљени радови:
1. Кристина Јовић III разред
ТШ ”Прота Стеван Димитријевић”
Алексинац
професор: Лидија Бујић

2. Невена Радојичић I.р.
Гимназија СШ ”Краљ Петар I”
Топола
Ментор: Тамара Ђорђевић

3. Светлана Бићанин 4/2
СШ ”Свети Трифун са домом ученика”
Александровац
ментор: Драгиша Стаменковић

4. Сара Радијељац
ЈУ СШЦ ”Васили Острошки”
Соколац, Р.Српска
проф. Мира Ћивша

ПРИМЕЊЕНА УМЕТНОСТ:

I група

1. награда
Забавиште Читлук
село Читлук
васпитачица Биљана Ђорђевић

2. награда
Српска допунска школа у Париском региону
наставник Блаженка Тривунчић

3. награда није додељена

II група

1. награда
”Српски речник”
групни рад ученика III/3 ОШ Младост Нови Београд
учитељица Јелена Опалић 061/641 90 75

2. и 3. награда нису додељене

III група

1. награда
Милица Пауновић VII/3
ОШ ”Нада Матић”,Ужице
вероучитељ Силвија Аћимовић

2. награда
Анастазиа Дмитрић VII/1
ОШ ”Црвено барјакче”
Београд
наставник: Душанка Симеуновић

ФИЛМ:

За 1. групу награде нису додељене

II група

1. награда
Ученици III и IV разреда ОШ ”Ђорђе Јовановић”
Селевац код Смедеревске Паланке
Горан Миловановић, вероучитељ
Весна Ђуричић, учитељица

2. и 3. награда нису додељене

III група

1. награда
Допунска школа на српском језику, Берлин
Милана Ракић, вероучитељица

2. награда
Јелена Граховац и Анђела Винчић VII разред
ОШ ”Свети Сава”
Суботица
ментор: др Миланка Станковић

3. награда није додељена

IV група

1. награда
Сара Колак, II разред
Гимназија ”Јован Дучић”
Требиње, Република Српска

2. награда
Богдан Бонџић III/1
СШ ”Свети Трифун”
Александровац

3. награда није додељена

МУЗИКА
Похваљена је композиција, текст и извођење песме ученика II и III
разред Паланачке гимназије
Смедеревска Паланка
Мирко Савић, вероучитељ

Фотографија

1. награда
Катарина Трифуновић II/3
Школа примењених уметности
Шабац
ментор: Михаило Симовић

2. награда
Анђела Јерковић I/2
Школа примењених уметности
Шабац
ментор: Михаило Симовић

3. награда
Марија Благојевић I/2
Средња школа ”Свети Трифун”
Александровац
ментори:
Вајка Величковић, вероучитељ
Драгиша Стаменковић, професор

КАЛИГРАФИЈА

IV група

1. награда
Милица Аничић IV/3
Школа примењених уметности
Шабац
ментор Наташа Јовановић

2. награда
Јелена Мијаиловић I/2
Школа примењених уметности
Шабац
ментор: Наташа Јовановић

3. награда
Милица Стојадиновић IV/3
Школа примењених уметности
Шабац
ментор: Наташа Јовановић

Претходна страна
Последње вести
Издаваштво

Зборник духовних, уметничких и народних песама за децу :”Бисерница”, је нови наслов који је са Благословом Светог Архијерејског Синода СПЦ, издало Светосавско звонце. Желећи да поуке, мисли и сведочења исказане кроз музику као најтананију пређу душе, сачува од модерних времена која великом брзином бришу сећања, Звонце је у ”Бисерници”, сабрало 112 песама које је од…

Више

Желећи да изађе у сусрет интересовању многих читалаца Светосавског звонца: ђака, студената, учитеља, катихета, свештеника, библиотекара и многих других, редакција је припремила укоручени годишњак Звонца за 2014. годину.

Више

Нови наслов: ”Васкршње приче” је четврти по реду у овогодишњем књижевном издавачком раду Светосавског звонца. Након ”Десет Божијих заповести у 100 прича, ”Бакиних Божићних прича” и ”Звончића Светом Сави”, Звонце је овом књигом испунила први део свог издавачког плана за 2015. годину.

Више