;

Завршен конкурс ”Свети цар Константин”

Датум : 16.06.2010.

Због великог интересовања учесника конкурса и њихових вероучитеља објављујемо списак награђених:

СПЕЦИЈАЛНЕ НАГРАДЕ CUM LAUDE ДОДЕЉЕНЕ СУ
Ученицима 4/2 ОШ „Горан Остојић“ из Јагодине, Епархија шумадијска, за стрип – бојанку „Свети цар Константин“
1. Јованки Стаменковић 2. Аници Мијајловић 3. Бошку Стругару 4. Матеји Јеличићу 5. Милошу Милосављевићу 6. Миљани Стевић 7. Лазару Николићу и њиховој вероучитељици Оливери Петровић
Ученицима ОШ „Јосиф Маринковић“ из Новог Бечеја, Епархија банатска, за композицију и спот
За текст: Александар Лекић 6/3, Милана Сабовљев 7/2; Никола Богданов 7/1 Музика: Марија Радонић 7/2;Јована Михајлов 7/1; Милана Сабовљев и Никола Богданов 7/1 Интерпретација: Јована Михајлов 7/1 и њиховом вероучитељу Марку Страхињи Галетин
ЗА ЛИТЕРАРНО СТВАРАЛАШТВО НАГРАЂЕНИ СУ:
НИЖИ РАЗРЕДИ Прва награда:
Петар Андријевић 4/5. ОШ „Шарски одред“ Јажинце, Косово и Метохија,
Вероучитељ: Јереј Александар Нашпалић; Епархија рашко-призренска
Друга награда: Наталија Коцић 4/2 ОШ „Синиша Јанић” Власотинце вероучитељица: Љиљана Стаменковић; Епархија нишка
Трећа награда: Милица Илић 4/1 ОШ „Јосиф Маринковић” Нови Бечеј Вероучитељ: Марко Страхиња Голетин; Епархија банатска
ВИШИ РАЗРЕДИ
За поезију
Прва награда: Анђела Андријевић 8. р ОШ „Шарски одред“ Јажинце
вероучитељ: Александар Нишпалић; Епархија рашко-призренска Друга награда: Александар Лекић 6/3 ОШ „Јосиф Маринковић” Нови Бечеј вероучитељ: Марко Страхиња Галетин; Епархија банатска Трећа награда Десанка Младеновић 7 р. ОШ „Цар Константин” Ниш проф. српског језика: Драгана Антић; Епархија нишка
За прозу
Прва награда
Јелена Ђорђевић 6/2 ОШ „Бора Станковић“С. Трибужде, Врање
вероучитељ: Сузана Ђорђевић; Епархија врањска
Друга награда
Јеличић Јасмина 5. р. ОШ „Таковски устанак” Таково, Горњи Милановац
вероучитељица Душица Ломовић; Епархија жичка
Трећа награда
Ана Стојичић 7/7 ОШ „Милан Ђ. Милићевић”, Београд
Мирјана Јочић, проф. српског језика; Архиепископија београдско-карловачка
НАГРАЂЕНИ ЛИКОВНИ РАДОВИ
ЗА МЛАЂИ УЗРАСТ – ДО 8 ГОДИНА Прва награда:
Дамјана Кондић, 5. година, Нови Сад, Еп. Бачка
Друга награда: Анита Панић 2. Р. ОШ ”В. С. – Корчагин” вероучитељица: Јасмина Ђорђевић, Епархија Нишка
Трећа награда: Софија Јовановић 2/2 ОШ ”Вук Караџић” Врање вероучитељица: Јелена Ноцић, Еп. Врањска
ЗА УЗРАСТ ОД: 9 ДО 12 ГОДИНА Прва награда:
Мирјана Петровић 6/3 ОШ ”Др. Бошко Вребалов“Меленци, вероучитељ Марко-Страхиња Галетин, Еп. Банатска
Другу награду равноправно деле: Душко Милошевић 4/2 ОШ ”Прељина” Прељина, вероучитељица Данијела Поповић, Еп. Жичка и Катарина Крстић 6/2 ОШ ”В. С. Корчагин”, Велики Шиљеговац; Епархија Нишка
Трећу награду равноправно деле: Сања Речевић 6/2 ОШ ”Прељина” Прељина, вероучитељица: Данијела Поповић, Епархија Жичка; и Аница Панић 6.р ОШ ”В. С. Корчагин” Каоник, Крушевац,
вероучитељица: Јасмина Ђорђевић, Епархија Нишка
ЗА УЗРАСТ ОД 13 ДО 18 ГОДИНА Прва награда:
Бојан Стевић 2/10 Саобраћајно-техничка школа, Нови Београд
Разредни старешина: Драган Обрадовић, Архиепископија београдско-карловачка Друга награда: Душан Миљковић 8/4 ОШ ”Синиша Јанић” Власотинце, вероучитељица Љиљана Стаменковић; Епархија Нишка Трећа награда:
Александар Мијатовић, 8/1 ОШ ”Краљ Александар I”
Горњи Милановац, вероучитељица Душица Ломовић, Епархија Жичка Све награђене учеснике ћемо писмом обавестити о датуму доласка у Београд и уручењу награда

СПЕЦИЈАЛНЕ НАГРАДЕ CUM LAUDE ДОДЕЉЕНЕ СУ

Ученицима 4/2 ОШ „Горан Остојић“ из Јагодине, Епархија шумадијска, за стрип – бојанку „Свети цар Константин“

1. Јованки Стаменковић 2. Аници Мијајловић 3. Бошку Стругару 4. Матеји Јеличићу 5. Милошу Милосављевићу 6. Миљани Стевић 7. Лазару Николићу и њиховој вероучитељици Оливери Петровић

Ученицима ОШ „Јосиф Маринковић“ из Новог Бечеја, Епархија банатска, за композицију и спот

За текст: Александар Лекић 6/3, Милана Сабовљев 7/2; Никола Богданов 7/1

Музика: Марија Радонић 7/2;Јована Михајлов 7/1; Милана Сабовљев и Никола Богданов 7/1

Интерпретација: Јована Михајлов 7/1 и њиховом вероучитељу Марку Страхињи Галетин

ЗА ЛИТЕРАРНО СТВАРАЛАШТВО НАГРАЂЕНИ СУ:

НИЖИ РАЗРЕДИ

Прва награда:

Петар Андријевић 4/5. ОШ „Шарски одред“ Јажинце, Косово и Метохија,

Вероучитељ: Јереј Александар Нашпалић; Епархија рашко-призренска

Друга награда:

Наталија Коцић 4/2 ОШ „Синиша Јанић” Власотинце

вероучитељица: Љиљана Стаменковић; Епархија нишка

Трећа награда:

Милица Илић 4/1 ОШ „Јосиф Маринковић” Нови Бечеј

Вероучитељ: Марко Страхиња Голетин; Епархија банатска

ВИШИ РАЗРЕДИ

За поезију

Прва награда:

Анђела Андријевић 8. р ОШ „Шарски одред“ Јажинце

вероучитељ: Александар Нишпалић; Епархија рашко-призренска

Друга награда:

Александар Лекић 6/3 ОШ „Јосиф Маринковић” Нови Бечеј

вероучитељ: Марко Страхиња Галетин; Епархија банатска

Трећа награда

Десанка Младеновић 7 р. ОШ „Цар Константин” Ниш

проф. српског језика: Драгана Антић; Епархија нишка

За прозу

Прва награда

Јелена Ђорђевић 6/2 ОШ „Бора Станковић“С. Трибужде, Врање

вероучитељ: Сузана Ђорђевић; Епархија врањска

Друга награда

Јеличић Јасмина 5. р. ОШ „Таковски устанак” Таково, Горњи Милановац

вероучитељица Душица Ломовић; Епархија жичка

Трећа награда

Ана Стојичић 7/7 ОШ „Милан Ђ. Милићевић”, Београд

Мирјана Јочић, проф. српског језика; Архиепископија београдско-карловачка

НАГРАЂЕНИ ЛИКОВНИ РАДОВИ

ЗА МЛАЂИ УЗРАСТ – ДО 8 ГОДИНА

Прва награда:

Дамјана Кондић, 5. година, Нови Сад, Еп. Бачка

Друга награда:

Анита Панић 2. Р. ОШ ”В. С. – Корчагин”

вероучитељица: Јасмина Ђорђевић, Епархија Нишка

Трећа награда:

Софија Јовановић 2/2 ОШ ”Вук Караџић” Врање

вероучитељица: Јелена Ноцић, Еп. Врањска

ЗА УЗРАСТ ОД: 9 ДО 12 ГОДИНА

Прва награда:

Мирјана Петровић 6/3 ОШ ”Др. Бошко Вребалов“Меленци,

вероучитељ Марко-Страхиња Галетин, Еп. Банатска

Другу награду равноправно деле:

Душко Милошевић 4/2 ОШ ”Прељина” Прељина,

вероучитељица Данијела Поповић, Еп. Жичка и

Катарина Крстић 6/2 ОШ ”В. С. Корчагин”, Велики Шиљеговац; Епархија Нишка

Трећу награду равноправно деле:

Сања Речевић 6/2 ОШ ”Прељина” Прељина,

вероучитељица: Данијела Поповић, Епархија Жичка;

и Аница Панић 6.р ОШ ”В. С. Корчагин” Каоник, Крушевац,

вероучитељица: Јасмина Ђорђевић, Епархија Нишка

ЗА УЗРАСТ ОД 13 ДО 18 ГОДИНА

Прва награда:

Бојан Стевић 2/10 Саобраћајно-техничка школа, Нови Београд

Разредни старешина: Драган Обрадовић, Архиепископија београдско-карловачка

Друга награда:

Душан Миљковић 8/4 ОШ ”Синиша Јанић” Власотинце,

вероучитељица Љиљана Стаменковић; Епархија Нишка

Трећа награда:

Александар Мијатовић, 8/1 ОШ ”Краљ Александар I”

Горњи Милановац, вероучитељица Душица Ломовић, Епархија Жичка

Све награђене учеснике ћемо писмом обавестити о датуму доласка у Београд и уручењу награда

Претходна страна
Издаваштво

„ПОРОДИЦА – ЦРКВА У МАЛОМ” Зидни календар Светосавског звонца за 2020. годину „Светосавско звонце” се труди да у свом издавачком опусу, сходно свом статусу званичног гласила СПЦ за децу и помоћног средства у настави веронауке, поред редовног месечног издања часописa и књига, припрема и израђује додатне дидактичке алате.

Више

Зборник духовних, уметничких и народних песама за децу :”Бисерница”, је нови наслов који је са Благословом Светог Архијерејског Синода СПЦ, издало Светосавско звонце. Желећи да поуке, мисли и сведочења исказане кроз музику као најтананију пређу душе, сачува од модерних времена која великом брзином бришу сећања, Звонце је у ”Бисерници”, сабрало 112 песама које је од…

Више

Желећи да изађе у сусрет интересовању многих читалаца Светосавског звонца: ђака, студената, учитеља, катихета, свештеника, библиотекара и многих других, редакција је припремила укоручени годишњак Звонца за 2014. годину.

Више