- Светосавско Звонце - http://zvonce.spc.rs -

Резултати Конкурса: ”СРБИЈА И РУСИЈА – ШТА НАС СПАЈА”

ЗАПИСНИК

О РАДУ ЖИРИЈА НА ОЦЕЊИВАЊУ РАДОВА ПРИСТИГЛИХ НА КОНКУРС ”СРБИЈА И РУСИЈА – ШТА НАС СПАЈА, ОБЈЕДИЊУЈЕ” КОЈИ ЈЕ РАСПИСАО
РЖД ИНТЕРНЕШНЕЛ
у сарадњи са православним дечјим часописом
„СВЕТОСАВСКО ЗВОНЦЕ“ И МЕЂУНАРОДНИМ ФОНДОМ ЈЕДИНСТВА ПРАВОСЛАВНИХ НАРОДА ИЗ МОСКВЕ /ОДЕЉЕЊЕ ЗА СРБИЈУ/

[1] [2]

Председник жирија
1. Јана Балузина, представник РЖД Итернешнел

Чланови жирија:
2. Ирина Гњедкова, саветник за културу Амбасаде Руске Федерације у Београду
3 Кирил Кирза, аташе за културу Амбасаде Руске Федерације у Београду
4. др Тиодор Росић, књижевник и професор на Учитељском факултету
5. Драган Лакићевић, књижевник, председник ”Српске књижевне задруге”
6. Радмила Мишев, главни и одговорни уредник ”Светосавског звонца”
7. Наталија Коцев, педагог, руководилац МФПН /Оделење за Србију/
8. Наташа Јовановић, новинар
9. Татјана Тарасова Мирчевић, МФПН /Одељење за Србију/

Жири је са радом почео у 11 часова.
Рад жирија је завршен у 15 часова

На конкурс је пристигло литерарних:
1. група…………………… 301 рад
2. група…………………… 484 рада
3. група……………………. 38 радова
———————————————-
Свега: 823 рада

Литерарни радови са илустрацијама:
1. група…………………… 121 рад
2. група…………………… 94 рада
3. група……………………. 3 радова
———————————————-
Свега: 218 радова

Укупно:
литерарних и литерарних са илустрацијама: 1041 рад

за литерно стваралаштво награђени су:

ПРВА ГРУПА од 9 – 12 година

1. Прва награда:
Љиљана Кнежевић за рад: ”Карпатске вечери” 11 година, ОШ ”Иса Бајић” Кула, наставница српског језика Валентина Мујичић

2. Друга награда
Софија Трипковић за рад ”Русија и Србија – ”Бејасмо једна душа”, 12 година, ОШ ”Кнез Лазар” Лазаревац, наставник Славица Јеремић

3. Трећа награда
Лука Ловре за рад: ”Меда и врабац” 10 година ОШ ”Доситеј Обрадовић” Пожаревац, професор српског језика Ненад Милошевић

ДРУГА ГРУПА од 13 – 15 година

1. Прва награда
Данило Даниловић, за рад ”Ја сам карика”, 13 година, ОШ ”Иван Горан Ковачић”, Београд, Професор српског језика Наташа Станојковић

2. Друга награда
Марија Кузмановић за рад ”Сестринска љубав”, 14 година, ОШ ”Бошко Пакловљевић Пинки” Стара Пазова

3. Трећа награда
Драгана Дукић, ” Србија и Русија, – На крилима маште”, 13 година, ОШ”Десанка Максимовић” Бачка Паланка, професор Далиборка Кузманчев

ТРЕЋА ГРУПА од 16 – 19 година

1. Прва награда
Лидија Марковић, за рад ”Русија и Србија – Прича о љубави”; 16 година, гимназија ”Бора Станковић” Врање, проф. срп. језика Тања Русмировић, вероучитељ Маријан Трајковић

2. Друга награда
Кристина Чикара за рад ”Србија и Русија – Моје детињство”
16 година, Пољопривредна школа Вршац, Ул. Архитекте Брашована 1, Вршац, проф српског Душица Ћирин

3. Трећа награда
Анастасија Коцић, за рад ”Света Русија напоји нам корен постојања и битисања” песма, 19. година, Факултет уметности Ниш

ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ СА ИЛУСТРАЦИЈАМА

ПРВА ГРУПА од 9 – 12 година

1. Прва награда
Лазар Поповић за рад ”Сусрет у Рају”, 9 година, ОШ ”Милорад Мића Марковић” Мала Иванча (огранак у Малом Пожаревцу)

2. Друга награда
Софија Матовић, ”Спаја нас од давнина ношња народна”, 11 година,  ОШ ”Цар Константин” Ниш, вероучитељица Сабрина Стаменковић

3. Трећа награда
Михаило Штерић за рад: ”Русију и Србију спаја Христос”, 9 година, ОШ ”Милена Павловић Барили”, Београд, вероучитељ Предраг Дамњановић

ДРУГА ГРУПА од 13 – 15 година
Нема награђених

ТРЕЋА ГРУПА од 16 – 19 година
Нема награђених

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ СЛЕДЕЋЕ РАДОВЕ:

I група

1. Василиса Квас за рад: ”Поклон за Русију”
ОШ ”Доситеј Обрадовић” Ириг,
наставница Светлана Јаковљевић Духоњ

2. Петар Лазић, за рад: ”Руси и Срби, народ јако дични”
ОШ ”Вук Караџић” Бијељина, Република Српска,
вероучитељица Миланка Ракић

3. Дамјан Шушљик, за рад:”Русија драгуљ највреднији”, ОШ ”Јован Дучић” , Бијељина, Република Српска, наставник Весна Тепавчевић

4. Сава Богдановић ”Руси и Срби – један народ” ОШ ”Филип Филиповић” Чачак,
вероучитељ Нанад Ивановић

5. Ершова Татјана, Школа при Амбасади Руске федерације у Београду (РАД НА РУСКОМ ЈЕЗИКУ)

6. Николај Сандић за рад: ” Спаја нас Православље”
ОШ ”Вук Караџић” Вршац

7. Јована Станчев за рад: ”Трагом поспаног воза”
ОШ ”Вук Караџић” Пирот, проф. српског Марина Величковић

8. Марина Милеуснић, за рад ”Наталија у мени” ОШ ”Иса Бајић” Кула,
наставница српског језика, Валентина Мујичић

9. Дарја Барабанштикова, за рад Србија и Русија (РАД НА РУСКОМ ЈЕЗИКУ) ОШ Св. Кирило и Методије” Нови Сад,
учитељица Александра Матејић

10. Сава Средовић за рад (РАД НА РУСКОМ ЈЕЗИКУ)
ОШ ”3. октобар” Бор, учитељица Дејана Борановић Маринковић

11. Екатерина Собољ ((РАД НА РУСКОМ ЈЕЗИКУ)
ОШ ”Свети Сава” Београд

II група

1. Јован Живковић ”И Куликовска и Косовска битка значиле су духовну побједу” , 13 година, Школа вјеронауке при саборном храму Христовог васкрсења, Подгорица, вјероучитељ, јереј Мирчета Шљиванчанин, Подгорица, Црна Гора

2. Анђела Стојановић, за рад ”Прича о кавкаском ораху” ОШ ”Свети Сава” Стајићево, наставник Десанка Нинков

3. Милица Цветковић, за рад ”Нераскидива веза”, 13 година,
ОШ ”Ратко Павловић Ћићко”, Ратково

4. Зоран Митић, за рад ”Ја сам и Рус и Србин” 14 година,
ОШ ”Вељко Дугошевић”, Београд

5. Миона Петровић за рад ”Зрак вечне светлости” 13. година
ОШ ”Јован Јовановић Змај”, Ђурђево

6. Милан Дероњић, за рад ”Србију и Русију спаја вера, а уједињује љубав” ОШ ”Доситеј Обрадовић”, Добој, Република Српска, вероучитељ Далибор Радовановић

7. Лука Максимовић за рад ”Два братска народа” 13 година,
ОШ ”Цар Константин” Ниш

8. Коста Стојановић за рад ”Тако је било и тако ће увек бити”
15 година, XIV београдска гимназија, Београд,
професор српског језика и књижевности: Јелица Живановић

9. Теодора Поповић ”Заједно у ватри и светлости” 15 година, гимназија Младеновац

10. Собол Данил, (РАД НА РУСКОМ ЈЕЗИКУ)13. година,
ОШ ”Свети Сава” Београд

III група

1. Ана Радуловић /РАД НА РУСКОМ/ 17 година гимназија Пријепоље, Пријепоље, професор Наташа Лучић

 

[3]

Покровитељ конкурса:

[4]

”РЖД Интернешнал” [4]