;

Резултати  конкурса „Путем маште“

Датум : 06.12.2018.

који су расписали РЖД Интернешнел, СО Међународног фонда јединства православних народа и ”Светосавско звонце”.

ЗАПИСНИК

О раду жирија на оцењивању радова пристиглих на уметнички конкурс «Путем маште» који су расписали: Руска компанија „РЖД Интернешнл“, Српско одељење Међународног фонда јединства православних народа из Москве и Дечији православни часопис „Светосавско звонце“.
Жири је радио три дана:
29. и 30. новембра и 03. децембра 2018. г.

На конкурс je стигло:
Прва номинација ……… 353 рада
Друга номинације ……… 148 радова
———————————————–
Укупно у обе номинације: 501 рад

Жири је радио у саставу :
1. Татјана Савина, саветник за везе са јавношћу РЖД
2. Александр Конанихин, аташе за културу при амбасади РФ
3. Наташа Јовановић, заменик главног уредника часописа „Печат“
4. Радмила Мишев, главни и одговорни уредник часописа „Светосавско звонце”
5. Наталиа Коцев, руководилац СО МЈФЈПН
6. Јулија Даниловић, руководилац дечјег клуба СО МЈФЈПН
7. Татјана Тарсова Мирчевић, сарадник СО МЈФЈПН
Рад жирија је завршен 03. децмбра 2018. године у 19 сати

1 номинација 1 група (8-12 година)
1. МЕСТО – Тјетјерева Александра 11 година, Руска школа
2. МЕСТО – Радојевић Сара 12 г., ОШ ”Бошко Палковљевић Пинки”, Батајница
2. МЕСТО – Борисова Марија 12 .г. Руска школа, Београд
3. МЕСТО – Поповић Јелисавета 12 г., ОШ ”Браћа Барух”, Београд

Похваљени радови
• Дулић Анастасија 12 г., ОШ ”23.октобар”, Сремски Карловци
• Проштало Милица 12 г., ОШ ”23.октобар”, Сремски Карловци
• Јаковлева Арина 11 лет, Русская школа, Белград
• Ђорђевић Теодора 10.г., ОШ ”Велизар Станковић Корчагин”, Велики Шиљеговац
• Ковачевић Гриша 8 г., ОШ ”Иван Горан Ковачић”, Београд
• Петровић Јована 12 г., ОШ ”Кнез Сима Марковић”, Барајево

1 номинација 2 група (13-15 година)
1. МЕСТО – Тадић Милица VIII разред ОШ ”Душко Радовић”, Београд
2. МЕСТО – Ковачевић Жана 13 г., ОШ ”Вук Караџић”, Београд
3. МЕСТО – Рашковић Јована 14 г., ОШ ”Петар Петровић Његош”, Београд

Похваљени радови
• Вулета Петра 15 г., ОШ ”Посавски партизани”, Обреновац
• Радосављевић Ивана 13 г, ОШ ”Стеван Дукић” Београд
• Устић Катарина 13 г., ОШ ”Растко Немањић-Свети Сава”, Нова Пазова

1 номинација 3 група (16-19 лет)
1. МЕСТО – Прва награда није додељена
2. МЕСТО – Пешић Анђела 15 г., Гимназија у Косовској Каменици
3. МЕСТО – Антић Анастасија 18 г., Гимназија у Косовској Каменици

Похваљени радови
• Баришић Катарина 17 г., Школа примењених уметности, Шабац
• Мажар Милица II разред, Школа примењених уметности, Шабац
• Тасић Филип 18 г., Гимназија у Косовској Каменици

2 номинација 1 група (8-12 лет)
1. MEСTO – Стојадиновић Анастазија 11 г., ОШ ”Марко Орешковић”, Београд
2. МЕСТО – Кресоја Сташа 12 г., ОШ ”Мирослав Антић”, Београд
3. МЕСТО – Кршљанин Мила 12 г., ОШ ”Ослободиоци Београда” Београд

Похваљени радови
• Бркић Каролина 12 г. ОШ ”Иван Горан Ковачић” Београд
• Трифуновић Емилија 11г., ОШ ”Момчило Живојиновић”, Младеновац
• Кршљнин Светлана 9 г., ОШ ”Ослободиоци Београда” Београд
• Ракић Лара 11 г., ”Дружина Сан-Сан-Сунчев зрак”, Београд

2 номинација 2 група (13-15 лет)
1. МЕСТО – Жмирић Александра VI разред ОШ ”Мирослав Антић”, Београд
2. МЕСТО – Вукобрат Петра 14 г., ОШ ”14.октобар”, Београд
3. МЕСТО – Вукобрат Стеван 13г., ОШ ”14.октобар”, Београд

Похваљени радови
• Шикорић Лазар VIII разред, ОШ ”Мирослав Антић”, Београд
• Влаховић Катарина VIII разред, ОШ ”Мирослав Антић”, Београд
• Јанић Николина VIII разред, ОШ ”Мирослав Антић”, Београд
• Спасојевић Никола VIII разред ОШ ”Мирослав Антић”, Београд

2 номинација 3 група (16-18 лет)
1. МЕСТО – Николић Марина 17 г., Школа примењених уметности, Шабац
2. и 3. МЕСТО: – награде нису додељене –

Похваљени радови
• Јерковић Анђела 17 г., Школа примењених уметности, Шабац
• Новаковић Исидора 16 г., Школа примењених уметности, Шабац
• Лазић Марко 16г., Техничка школа, Младеновац

Специјалне награде
• Ђордевић Сара 12 г., ОШ ”Љуба Ненадовић” Београд
• Спасеновић Јана 11 г., ОШ ”Љуба Ненадовић”, Београд
• Косарева Дарја 11 г., Руска школа, Београд

ПОХВАЉЕНИ СУ НАСТАВНИЦИ
1. Светлана Вранић, Руска школа при Амбасади Руске Федерације у Београду
2. Мира Симеуновић, ОШ“Кнез Сима Марковић“, Барајево
3. Иван Вељковић ОШ „ Бошко Палковљевић Пинки“, Батајница
4. Јасмина Ђорђевић, ОШ „Велимир Станковић Корчагин“ Велики Шиљеговац
5. Душанка Симеуновић , ОШ „Мирослав Антић“,Београд
6. Данијел Метикош, ОШ „ 23 октобар“ Сремски Карловци
7. Тања Арсић, Гимназија Косовска Каменица
8. Снежана Штиковац, ОШ „14 Октобар“, Београд
9. Наташа Јовановић, Школа примењених уметности, Шабац
10. Јулкица Зубатовић Масниковић ”Дружина сан-сан сунчев зрак“, Београд
11. Михајло Симовић, Школа примењених уметности, Шабац
12. Александра Зиројевић, ОШ „Стеван Дукић“,Београд
13. Maрина Новаковић, ОШ“ Љуба Ненадовић“, Београд
14. Јосипа Чок, Школа примењених уметности, Шабац

Претходна страна
Пријатељи
АДОК
Адриа медиа груп
Амбалажерка
Амбасада Израела у Београду
Амбасада Русије
Београдски сајам
ВИП мобилни оператер
Витрогруп
Вода Вода
Војни музеј
Гарден центар
ГМТ Дигитална штампа
Град Београд
Град Београд-Секретаријат за саобраћај
Град Крагујевац
Град Пожаревац
Градска општина Барајево
Градска општина Вождовац
Градска општина Врачар
Градска општина Земун
Градска општина Лазаревац
Градска општина Младеновац
Градска општина Нови Београд
Градска општина Обреновац
Градска општина Палилула
Градска општина Раковица
Градска општина Смедеревска Паланка
Градска општина Сурчин
Градска општина Чукарица
Градско саобраћајно предузеће
Дечији сајам
Дис
Дневне новине ”ПРЕС РС”
Дневне новине Пресс
Дунав осигурање
Екомед
Етнографски музеј
Еуроколд
Инстон лајн
Инфостан
ЈП Чистоћа Стара Пазова
Канцеларија за вере
Канцеларија за Косово и Метохију
Кнез петрол
Књаз Милош
Колибри
Компанија ДИС
Компанија Дунав осигурање
Компанија Ктитор
Лемић Гроуп
Лиграп
Лидо
Лукоил
Медела
Међународни фонд јединства православних народа
Милоцо ДОО
Министарство просвете
Министарство спољних послова
Министарство унутрашњих послова
Митрополија Крфска
Народна библиотека Србије
Народни музеј
Наше новине
Општа клиника Масторас
Општина Апатин
Општина Бач
Општина Бачка Паланка
Општина Бела Паланка
Општина Владичин Хан
Општина Жабаљ
Општина Крупањ
Општина Крф
Општина Куршумлија
Општина Лајковац
Општина Мали Зворник
Општина Мионица
Општина Оџаци
Општина Пећинци
Општина Стара Пазова
Општина Тител
Педагошки музеј
Пекара Грубановски
Пештан
Политика - Акционарско друштво
Пословни центар Палилула
Поште Српске
Православије.ру
Предузеће Метал производ
Прибредна комора Београд
Принцип прес
ПСД Света Србија
Радио-телевизија Србије
Ресторан Златна варош
Ресторан Шумадија
Руске железнице
Руски дом у Београду
Саобраћајни институт ЦИП
Саобраћајно предузеће Ласта
Си-Си група
Синалко Србија
СтироДом
Телеком Србија
Удружење ратних добровољаца 1912-1918. године
Уметничка радионица Јеремић
Унија пекара Србије
Управа за сарадњу с дијаспором и Србима у региону
Учитељски факултет у Београду
Учитељски факултет у Врању
Хотел Славија
Хуманитарна организација ”Срби за Србе”
Шаховски клуб Краљ
Штампарија Дога
Издаваштво

Зборник духовних, уметничких и народних песама за децу :”Бисерница”, је нови наслов који је са Благословом Светог Архијерејског Синода СПЦ, издало Светосавско звонце. Желећи да поуке, мисли и сведочења исказане кроз музику као најтананију пређу душе, сачува од модерних времена која великом брзином бришу сећања, Звонце је у ”Бисерници”, сабрало 112 песама које је од…

Више

Желећи да изађе у сусрет интересовању многих читалаца Светосавског звонца: ђака, студената, учитеља, катихета, свештеника, библиотекара и многих других, редакција је припремила укоручени годишњак Звонца за 2014. годину.

Више

Нови наслов: ”Васкршње приче” је четврти по реду у овогодишњем књижевном издавачком раду Светосавског звонца. Након ”Десет Божијих заповести у 100 прича, ”Бакиних Божићних прича” и ”Звончића Светом Сави”, Звонце је овом књигом испунила први део свог издавачког плана за 2015. годину.

Више