ПОРОДИЦА

Датум : 20.05.2016.

ЗАПИСНИК

О раду жирија на оцењивању радова пристиглих на конкурс

П О Р О Д И Ц А

Жири за ликовне и видео радове радио је 17. 18 и 19. маја 2016.
Чланови жирија:
1. Ирина Гнедкова, саветница за културу Амбасаде РФ у Србији
2. Кирил Киржa, аташе за културу при Амбасади Руске Федерације у Београду
3. Рајко Блажић, професор Академије за уметност и консервацију СПЦ
4. Бранкица Вукмировић, историчар уметности, Музеј СПЦ
5. Наталија Коцев, педагог, руководилац Српског одељења МФЈПН прегледали су 1.278 радова, од тога:
1. група…………………… 436 радов
2. група…………………… 531 радова
3. група……………………. 215 радова
4. група……………………. 96 радова
–——————————————-
Свега: 1. 278 радова
Жири је радио 17. и 18 маја од 10 до 14. часова. Рад је завршен 19. маја у 12. часова. Жири је донео следећу:

О Д Л У К У

ЗА ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО НАГРАЂЕНИ СУ:

Специјалне награде
1. Дарија Тимофејева, 8. разред школе при Амбасади Руске Федерације у Београду, професорка ликовног Светлана Вранић
2. Валентина Сјеничић, 8. разред школе при Амбасади Руске Федерације у Београду, професорка ликовног Светлана Вранић

I ГРУПА

1. награда
Хана Дуњић, п
П У „Софија Ристић“, Топола,
ментор Тамара Ђорђевић

2. награда
Теодора Ковачев, 5 година,
П У „Лабуд Пејовић“, Бечеј, „Колибри“, васпитачи Наташа Николић Сегедински, Биљана Сукур

3. награда
Нина и Милица Станар, ОШ „Вук Караџић“, Зрењанин, вероучитељица Миленка Ружић

СПЕЦИЈАЛНА ПОХВАЛА
Милици Сламњаковић, 1/2, ОШ „Кадињача“, Лозница, вероучитељица Марија Јевтић

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ
1. Ангелину Сандић, 6 година, предшколска установа „Лептирић“, Вршац, ментор Ружица Тодорић

2. Петрa Ковачевићa, 1/2,
ОШ „Краљ Петар Први“, Београд, наставница Светлана Гавриловић

3. Дејанa Фагерa, Академија Свети Сава, Чикаго (Српска основна школа)

II група

1. награда
Страхиња Јовановић, 3/4,
ОШ „Вук Караџић“, Пирот, вероучитељица Бранкица Видојевић

2. награда
Андреа Рапаић, 5/3,
ОШ „Никола Тесла“, Нови Бановци, ментор Клаудија Косовац Бреслиев

3. награда
Марија Макојевић,
ОШ „Уједињене нације“, Београд, наст. ликовне културе Славица Тодорић

СПЕЦИЈАЛНА ПОХВАЛА
Милица Цвијетић,
ОШ „Свети Сава“, Борике, вероучитељ Петрислав Рајак

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ
1. Михајлa Сиљановићa, ОШ „Дринка Павловић“, Београд, проф. разредне наставе Мерима Јовановић

2. Божидарa Стојиљковићa, 3/5, ОШ „Свети Сава“, Београд

УЧЕНИКЕ „АКАДЕМИЈЕ СВЕТИ САВА“ ИЗ ЧИКАГА, Српска школа
3. Василија Радовановићa, Академија
4. Милу Џонсон,
5. Николу Чичића,
6. Савана Мк Доналд,

III група

1. награда
Анастасија Ђурић,
ОШ „Вук Караџић“, Власеница,
Р. Српска, ликовни педагог Његош Арнаут

2. награда
Теодора Матић,
ОШ „Уједињене нације“, Београд, наст. ликовне културе Славица Тодорић

3. награда
Весела Рајковић,
7/1, ОШ „Синиша Николајевић“. Београд, наставник ликовне културе Слободанка Боба Тодоровић

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ:
Даницу Анђелоковић, 6/4,
ОШ „Братство“, Нови Пазар, вероучитељица Мирјана Сретеновић

IV ГРУПА,
ученици средњих школа

1. награда
Лука Завишић, 3/1,
ТШ „Прота Стеван Димитријевић“, Алексинац, професор Лидија Бујић

2. награда
Слађана Влатковић, 4/3,
гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор, професор Мила Красуљак

3. награда
Ана Лукић, 2/3,
Школа примењених уметности, Шабац, професор Наташа Јовановић

ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ
на конкурс је пристигло 830 радова
1. група ………………….. 96 радова
2. група ………………….. 371 рада
3. група ………………….. 214 рада
4. група ………………….. 149 радова
–———————————————
Свега: 830 радова

ЖИРИ ЗА ЛИТЕРАРНЕ РАДОВЕ

прегледао је литерарне радове 17. 18 и 19. маја 2016. од 14 – 18 часова.
чланови жирија:
1.Кирил Киржо, саветник за културу при Амбасади Р Ф у Београду
2. Татјана Тарасова Мирчевић, Српско одељење МФЈПН
3. Драган Лакићевић, књижевник, директор Српске Књижевне Задруге
4. Наталија Коцев, педагог, руководилац Српског одељења ФЈПН
5. Маријана Пилиповић, песникиња
6. Ружица Радовић, вероучитељица
7. Радмила Мишев, гл. и одг. уредник „Светосавског звонца“

Жири је донео следећу
ОДЛУКУ

За литерарно стваралаштво награђени су:
ПРВА ГРУПА
1. награда
Трифун Ђорђевић 3/1
ОШ „В. С. Корчагин“
Велики Шиљеговац,
вероучитељ Јасмина Ђорђевић

2. награда
Јована Гутић
ОШ „Св. Василије Острошки“
Требиње, вероучитељица
Жанела Пажин

3. награда
Петар Стојановић 1/4
ОШ „3. октобар“ Бор,
учитељица Сања Маринковић

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ:

1. Вељка Костића 1/2
ОШ „Ђуро Стругар“ Нови Београд
учитељица Снежана Радивојша
Нађу Тошић 1/2
ОШ „Петар Лековић“ Пожега
вероучитељица Славица Вранић

Нину Искић
ОШ „Анта Богићевић“ Лозница
Вероучитељица Драгана Деспотовић

Николу Трифуновића, 2/5
ОШ „Цар Константин“, Ниш, вероуч. СабринаСтаменковић

АКАДЕМИЈА „СВЕТИ САВА” ЧИКАГО
Теодору Јефтић,
6. Анастасију Јаковљевић,
7. Данијелу Бојовић,
8. Георгину Радовановић,

II група

1. наградa
Тодор Мијалковић,
ОШ „Вук Караџић“, Пирот, вероучитељица Бранкица Видојевић

2. награда
Борис Мајсторовић,
ОШ „Јован Стерија Поповић“, Вршац, вероучитељ Мирко Јовић,

3. награда
Тара Јурца,
ОШ „Добросав Радосављевић Народ“, Мачванска Митровица, вероучитељ Стеван Остојић

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ
1. Василија Иркића, 3/4,
ОШ „Нада Матић“, Ужице, вероучитељица Силвија Аћимовић

2. Немању Петровића, 5. разред, ОШ „Јулијана Ћатић“, Страгари, наставница Ана Соврлић Гардовић

Анастасију Ђокић, 4/2,
ОШ „Браћа Груловић“, Бешка, учитељица Драгица Десанчић

Бојана Пајића, 5. разред,
ОШ „М. Црњански“, Бања Лука

6. Ивану Радосављевић, 4/2,
ОШ „Стеван Дукић“, Београд, вероучитељ Александра Зиројевић

АКАДЕМИЈА „СВЕТИ САВА“ ЧИКАГО
7. Александру Станојевић,
8. Јована Ковачевића,
9. Лану Шестић,
10. Николину Чичић,
11. Андреја Јаковљевића,
12. Зору Гољић,

III група
1. наградa
Маја Тодоровић,
ОШ „Свети Сава“, Какмуж, Петрово, Р. Српска, проф. српског језика Миланка Стаменић, вероучитељ Јовица Лазаревић

2. награда
Марија Кузмановић, 8/4,
ОШ „Б. П. Пинки“, Стара Пазова,
вероучитељ Ђорђе Деспот

3. награда
Драгана Дукић, 8/2,
ОШ „Десанка Максимовић“,
Бачка Паланка

ЖИРИ ПОХВАЉУЈЕ:
1. Ану Раденковић, 7/1,
ОШ „Момчило Поповић Озрен“, Параћин, проф. српског језика Ивана Стаменковић

2. Теодору Радић, 7/3
ОШ „Момчило Поповић Озрен“, Параћин, проф. српског језика Ивана Стаменковић

3. Јану Маслаковић,
ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ниш, проф. књижевности Петар Петровић

4. Сузану Кучук, 8/4,
ОШ „Б. Радичевић“, Бања Лука,
наставница Тања Весељак

5.Војислава Дурмановића,7.р. ОШ „Свети Сава“, Бијељина, наставник српског језика Мирјана Лазаревић

6.Мају Брожич,
Школа српског језика у оквиру АКУД Коло, Копар, Словенија, ментор Нада Чупковић

IV ГРУПА
ученици средњих школа

1. награда
Кристина Чикара, 2/4, Пољопривредна школа, Вршац, проф. српског језика Душица Ћирин

2. награда
Милан Пудар, 1. разред,
гимназија, СШЦ „СветозарЋоровић“, Љубиње, професор Весна Ликић

3. награда
Јелена Милић, 3. разред,
Школа примењених уметности, Шабац, професор српског језика
Драгана Ђермановић

Жири похваљује:
1. Тијану Лучић, 2. разред, Гимназија, Крушевац, професор Слађана Дамњановић

2. Милену Чантрак, 3. разред, Медицинска школа, Ужице, вероучитељ ђакон Аранђел Петровић

3. Николу Ђурашковића, 4/е, , Школа за дизајн „Богдан Шупут“, Нови Сад

4. Исидора Крагуљац, 3/3, Гимназија Врњачка Бања, наставник Данијела Брђовић

5. Косту Стојановића, 1/6, Четрнаеста београдска гимназија, Београд, професор српског језика Милица Живковић, вероучитељ Велибор Мартиновић

ФOТОГРАФИЈА

1. награда
Ана Лукић,
Школа примењених уметности, Шабац, ментор Милета Ђурић

2. награда
Јована Јаковљевић,
Школа примењених уметности, Шабац, ментор Михаило Симовић

3. награда није додељена

Видео и филм:

ВИДЕО РАДОВИ

Средње школе: 3 филма

Основне школе: 10 филмова
–—————————————–
Свега: 13 филмова

1. награда
Сара Колак, 9/1,
ОШ „Вук Караџић“, Требиње, вероучитељица Жанела Пажин

2. награда
Групни рад ученика
Техничке школе „Прота Стеван Димитријевић“, Алексинац, професор Радисав Насковић

3. награда
Петар Ђаповић, 1.разред,
ОШ „Милица Стојадиновић Српкиња“, Врдник,
учитељица Весна Керкез

Жири похваљује:
групни рад: ”Крфска породица 2015”, Лара Стевановић, Мина Појужина, Маја Јефтовић, Анђела Лаушевић, Валентина Сјеничић, Анђелија Јоцић, Ања Маловић, Јована Старовић

ВАЈАРСКИ РАДОВИ

Специјална награда додељена је Члановима вајарске секције ОШ „Посавски партизани“, Обреновац, наставник Весна Вулета

***

У току лета штампаћемо зборник радова са конкурса Породица. Поред награђених и похваљених радова у књизи ће бити објављени и радови следећих учесника конкурса:
Теодора Јовановић, ОШ ,,Јован Цвијић”, Зубин Поток
Јелена Стијеповић, 4/1, ОШ ,,Кадињача”, Лозница
Љубица Малетић, 4/1, ОШ ,,др Александар Химел”, Ечка
Јефимија Илић, 5/6, ОШ ,,Вук Караџић”, Врање
Урош Тирнанић, 5/1, ОШ ,,Ратко Митровић”, Нови Београд
Михајло Дујкић, 4/2, ОШ ,,3. октобар”, Бор
Јована Станчев, ОШ ,,Вук Караџић”, Пирот
Сара Ђуровић, 6. разред, ОШ ,,Краљица Марија”, Овча
Јована Боројевић, 8/3, ОШ ,,Светислав Голубовић Митраљета”, Батајница

Претходна страна