- Светосавско Звонце - http://zvonce.spc.rs -

Додељене награде најбољима на конкурсу: ”МИ СМО ЊИХОВИ ПОТОМЦИ“

[1]Отварањем изложбе најбољих ликовних радова и свечаном доделом награда на празник словенских просветитеља и научитеља Светих Ћирила и Методија, у свечаној сали Руског дома у Београду успешно је завршен конкурс: ”МИ СМО ЊИХОВИ ПОТОМЦИ“, који је са благословом Његове Светости Патријарха српског Господина Иринеја, Светосавско звонце расписало на почетку школске 2011/12 године.

[2]Свечана сала Руског дома била је претесна да прими све награђене ученике, који су на овај конкурс послали преко 3.000 ликовних, литерарних, музичких и видео радова. На њему су учествовала деца од предшколског до средњошколског узраста у десетак категорија, како екипно тако и појединачно и то не само из Србије него и из Републике Српске и Црне Горе. Подршком Међународног фонда јединства православних народа овај конкурс добио је и своју пансловенску димензију. Награде су додељивали Господин Александар Конанихин, аташе за културу амбасаде Руске Федерације и Госпођа Наталија Коцев, директор канцеларије Међународног фонда јединства православних народа у Србији. Поводом обележавања ”Дана словенске писмености” који се на овај дан одржава у Руском дому учесници конкурса су на крају програма презентовала своје награђене литерарне и музичке радове.

[3] [4] [5] [6]

ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ

Жири у саставу: Драган Лакићевић, књижевник, Наталија Коцев, председник  руског Међународног фонда јединства православних народа (одељење за Србију) и Радмила Мишев, гл. и одг. уредник ”Светосавског звонца” прегледао је радове пристигле на конкурс ”Ми смо њихови потомци”.

На конкурс је приспело 627 литерарних радова, од којих су 62 рада ушла у ужи избор.

Прва група,
ученици од I до IV разреда

I награда
Богдан Радоичић 2/2 ОШ ”Стари град”, Ужице
Вероучитељ: Силвија Аћимовић
Епархија жичка

II Друга  награда
Ана Петрушић 4/1  ОШ ”Марија Трандафил”, Ул. Паунова 14, Ветерник
Учитељица: Сања Кнежевић
Епархија бачка

III награда
Катарина Брадић 1/3
ОШ ”Стари град”Градска 1, Ужице
вероучитељица Силвија Аћимовић
Епархија жичка

Друга група
ученици од V до VIII разреда

I награда
Маргарета Раилић 8/1
ОШ ”Старина Новак”, Београд
Вероучитељица Мирјана Кубат

II награда
Јелисавета Ћосић 5. р.
ОШ ”Војвода Приезда”, Синђелићева бр.4, Сталаћ
Епархија крушевачка
проф. српског Зорица Мишова

III награду равноправно деле:
Марија Косовац 7/10
ОШ ”Никола Тесла”, Винча
и
Бојана Симоновић 5/1
ОШ ”Браћа Аксић”, Липљан

III Трећа група,
ученици средњих школа

Прва награда
Наталија Коцић 3/3
Гимназија ”Бора Станковић”, Ниш

Друга награда
Невена Рељић 9/1 ОШ ”Вук Караџић”
Ул. Светог Саве бб, Теслић, Република Српска
Епархија зворничко-тузланска

Трећа награда
Анастасија Коцић 1/г
Уметничка школа, Ниш
проф. Јасминка Станковић

ЛИКОВНИ РАДОВИ

Жири у саставу: Горан Јанићијевић, проф. на Акдемији за уметност и консервацију Српске православне Цркве;  Наталија Коцев, председник  руског Међународног фонда јединства православних народа (одељење за Србију), Радмила Петронијевић, историчар уметности, кустос Музеја СПЦ, Бранкица Вукмировић, историчар уметности, оперативни уредник Светосавског звонца” и Радмила Мишев, гл. и одг. уредник ”Светосавског звонца” прегледао је радове пристигле на конкурс ”Ми смо њихови потомци”.

[7] [8] [9] [10] [11] [12]

На конкурс је приспело 2120 ликовних радова. Жири је радио у редакцији ”Светосавског звонца” дана 17. маја 2012. од 10 до 14 сати и наградио је следеће радове:

[13] [14] [15] [16] [17]

I ГРУПА  до 8 година
I награда
”Св. Симеон и Сава”
Јована Прерадовић, 9 година
ОШ ”Доситеј Обрадовић”  Ул. Славише Вајнера Чиче бб, Сомбор
вероучитељица Ана Мирковић
Епархија бачка

II награда
”Траг у Времену”
Гаврило Лучић 2/1 ОШ ”Јосиф Панчић”, ул. Пожешка 52, Београд
учитељица Силвана Лазић
Архиепископија београдско-карловачка

III награда
”Св. Илија на ватреним кочијама”
Вукашин Давидовић, 5. година
ПУ ”Младост”,  вртић ”Пчелица”, Југословенске армије 18, Бачка Паланка
Васпитачи: Ранка Прерадовић и Александра Ристић
Епархија бачка

Колективна награда за  АЗБУКУ
Предшколска установа ”Бошко Буха”, Врбас, вртић ”Цврчак”, Бачко добро поље,
васпитачи: Чедославка Поповић,
Мирјана Бајић
Епархија бачка

Посебно похваљујемо:
за аквареле ”Свети Сава”
Катарину Ловренчић, (5 год) и Даницу Ћирић (5 год.)
ПУ ”Младост”  вртић ”Пчелица”, Југословенске армије 18, Бачка Паланка
васпитачи: Биљана Инђић, Марија Јелача
Епархија бачка

II ГРУПА  од 9 до 12 година

I награда
Били смо и кад нас није било, и бићемо кад нас не буде”
Сташа Николиш, 4/5 ОШ ”Јанко Веселиновић” Ул. Умчарска 2, Вождовац, Београд
вероучитељица: Изабел Тодоровић
архиепископија београдско-карловачка

II награда
”Српска традиција”
Валентина Вучковић 5/5
ОШ ”Аца Алексић” ул. Михајла Колумба 26, Александровац
Вероучитељ: М. Катић
Епархија крушевачка

III награда
”На извору живе воде”
Вукица Станојевић 6/3
ОШ ”Митрополит Михаило” Митрополита Михаила 5, Сокобања
Вероучитељица: Анкица Голубовић
наставник ликовне културе: Маријана Петровић
Епархија тимочка

Похваљујемо:
За допринос дечјој иконографији:
Огњен Ћук 4. разред, иконописачка секција,
Вероучитељ о. Миливој  Секулић
ОШ ”Милоје Чиплић”, Ул. Маршала Тита бр. 6, Нови Бечеј
Епархија бачка

III ГРУПА  од 13 до 15. година

I награда
Задужбинар
Немања Рајковић 8.р.
ОШ ”Бранко Радичевић”, Интернационалних бригада 57, Неготин
наставник: Љубиша Благојевић
Епархија тимочка

II награда
”Књегиња Милица”
Анђела Симић 7/1
ОШ ”Академик Радомир Лукић”, Трг Јединства 13, Милошевац
ликовни педагог: Тања Павловић-Панов
Епархија блраничевска

III ”Живоносни источник”
Невена Стевановић 7/1,
ОШ ”Вожд Карађорђе”, Алексинац
Вероучитељ: Ивана Поповић
Епархија нишка

Посебно похваљујемо за иконографски рад:
Теодору Радосављевић 8/2
ОШ ”Марија Трандафил”, Ветерник,
наставник: Ненад Берић
Епархија бачка

Похваљујемо за рад: ”Андрић и мост”
Николу Голијанина уч. 9. р.
ОШ ”Св. Сава” , Ул. Светог Саве 26, Бијељина, Република Српска
Вероучитељица: Милена Миловановић
Епархија зворничко-тузланска

IV ГРУПА – средње школе

прва и друга награда нису додељене

III награда
”Светосавска стаза”
Љиљана Ђуричић 4/4
Средња школа ”Свети Трифун”, Крушевачка 8-10, Александровац
Вероучитељица Вајка Величковић
Епархија крушевачка

СПЕЦИЈАЛНА НАГРАДА  ДОДЕЉУЈЕ СЕ СРЕДЊОЈ ШКОЛИ ЗА
УМЕТНИЧКЕ ЗАНАТЕ
Шабац
ученици:
1. Ђурђија Аврамовић, 2. година
2. Борисав Ђукић, 2. година
3. Славица Грујић, 4/3
4. Душан Мишић 3. година
5. Немања Тарабић, 2/2
6. Владимир Вазмић 2. година
7. Анита Пилић 2. година
8. Виктор Шумахер 2. година
9. Филип Рајковић, 3. година

наставници:
Наташа Јовановић
Михаило Симовић
Маја Сухенко
Саша Стаменковић

ЗА МУЗИЧКО СТВАРАЛАШТВО НАГРАЂЕНИ СУ:

I награда:
Петар Вујановић, Музичка школа  Лозница [18]

II награда
• Песма: „Света земља“ [19]
• Композитор: Никола Спасић и Никола Андрејић
• Извођач: Милица Милосављевић IV1 Гимназија-општи смер.
• Гитаре: Игор Лапчевић I1 Гимназија-општи смер.
Никола Андрејић II7 Прехрамбена 3. Степен.
• Клавијатура: Далибор Ђорђевић II1 Гимназија-општи смер.
• Снимао: Павле Ивковић I1 Гимназија-општи смер.
• Монтирао: Дарко Маринковић I1 Гимназија-општи смер.
• Текст писао: Филип Пејић
• Вероучитељица: Вајка Величковић
Средњa школa „Свети Трифун“, Александровац

III награда
Kомпозиција
”Свети Сава наш је спас”
Дуња Гавриловић, IV/2
ОШ ”Јанко Веселиновић, Умчарска 2, Београд,
вероучитељица: Изабел Тодоровић

НАГРАЂЕНИ ВИДЕО РАДОВИ – СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

I награда
Средња школа за информационе технологије, Земун за видео филм:
”Настављајте моја дела, то је слава неувела” [20]

Ученици:
1.   Никола Филиповић
2.   Алиса Марковић
3.   Ана Илић
4.   Матија Бурмазовић
5.   Раде Рајичевић
6.   Тамара Јанковић
7.   Никола Зелић
8.   Јован Лукић
9.   Лука Николић
10. Михајло Јанков
Проф. српског језика: Александра Прокопијевић
Муз. педагог: Весна Симић

ЗА ВИДЕО РАДОВЕ У КАТЕГОРИЈИ ОСНОВНИХ ШКОЛА

I НАГРАДА, групни рад
Ученици ОШ ”Шарски одред”, Јежинце, Штрпце, [21]
вероучитељ:
протојереј Александар Нашпалић

II НАГРАДА, групни рад
ОШ ”Јосиф Панчић” Брвеник код Рашке, [22]
наставнице: Весна Вујовић, Анђелка Несторовић, и
Вероучитељица; М. Нина Неранџић

III НАГРАДА
ОШ ”Бора Станковић” Београд [23]
Ученице 8/2:
1.Магдалена Дракуловић
2.Катарина Обрадовић
3.Марина Миливојевић

Похваљујемо радове:
1.Мартина Касић 7/2 ОШ ”Павле Савић” Београд
2.ОШ ”Радоје Домановић” Врање

Пријатељи конкурса:

[24]

jedinstvo [25]ruski-dom [26]

[27]